Artykuły do tagu: Czarnocin

Czarnocin: Program Dożynek Powiatowych
Korowód dożynkowy, uroczysta Msza Święta polowa, występ zespołu Biesiada Sarmacka oraz wiele innych atrakcji zaplanowano na 20 września w Czarnocinie z okazji Dożynek Powiatowych.
Tragiczny wypadek w Czarnocinie. 67-latek spadł z jadącej przyczepy i po przewiezieniu do szpitala zmarł.
Trwała zaledwie kilka minut, ale wyrządziła znaczne szkody. Mowa o wtorkowej nawałnicy, która przeszła nad gminą Czarnocin.
- Mimo że to dopiero luty, to myślimy już o sezonie letnim nad naszym zbiornikiem wodnym - mówi wójt gminy Czarnocin Leon Fortak. Gmina poszukuje obecnie inwestora, który chciałby zająć się organizacją bazy noclegowej oraz gastronomią.
Dalszy rozwój bazy sportowej oraz rozbudowa kanalizacji to najważniejsze zadania na 2009 rok w gminie Czarnocin. Wójt gminy Leon Fortak ma nadzieję, że wszystkie plany uda się w tym roku zrealizować. Najpierw radni muszą jednak przyjąć projekt budżetu gminy.
Beczki z nielegalnym alkoholem stanęły w płomieniach w jednym z domów w Czarnocinie. Spłonęło pomieszczenie gospodarcze służące za rozlewnię. Policja zabezpieczyła ponad dwa tysiące litrów alkoholu.
Śmierć na miejscu poniósł rowerzysta potrącony przez pijanego kierowcę busa. Do tragedii doszło dzisiaj rano w Czarnocinie.
Takiej infrastruktury sportowej gminie Czarnocin pozazdrości z pewnością każdy samorząd. Za niespełna dwa tygodnie oddany do użytku zostanie popularny "Orlik" zaś w przyszłym roku nowoczesna hala sportowa. Oddanie pierwszego w powiecie piotrkowskim Orlika planowane jest w piątek 28 listopada.
Kilkuletnia pielęgnacja i systematyczne upiększanie terenu rekreacyjnego nad zbiornikiem w Czarnocinie poszło na marne. Urząd Gminy nie nadąża w naprawach tego, co dewastują wandale - przyznaje Barbara Sabat, sekretarz gminy.
Władze gminy Czarnocin reprezentowane przez wójta Leona Fortaka po czterech latach wygrały walkę o przystanek autobusowy. Stało się to dopiero po drugim rozpatrzeniu sprawy przez Sąd II instancji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat