Artykuły do tagu: Cystersi

Odkrywamy znane i nieznane – Klasztor Cystersów w Sulejowie
Sulejowski klasztor wraz z całym zespołem klasztornym stanowi jedną z cenniejszych atrakcji turystycznych ziemi piotrkowskiej. Zarazem jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego i stanowi dziś istotny dla regionu pomnik historii.
840 rocznica ufundowania klasztoru Cystersów w Sulejowie
W sobotę 24 września o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Tomasza Kantuaryjskiego na Podklasztorzu odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem władz państwowych, samorządowych, parlamentarzystów oraz zaproszonych gości i mediów z okazji 840 rocznicy ufundowania klasztoru opactwa Cystersów w Sulejowie oraz 1050. rocznicy chrztu Polski.
Burmistrz chce promować Szlak Cysterski
Przedstawiciele gminy Sulejów uczestniczyli niedawno w X Forum Szlaku Cysterskiego, być może jedno z kolejnych spotkań odbędzie się właśnie w Sulejowie, gdyż - jak podkreśla burmistrz Wojciech Ostrowski - to właśnie na Podklasztorzu znajduje się jeden z najpiękniejszych obiektów Szlaku Cysterskiego.
Przy podstawówce w Sulejowie rośnie już potomek Dębu „Cysters”
W środę w Sulejowie na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 na Podklasztorzu zasadzono jednego z potomków Dębu „Cysters”.
W środę 25 czerwca o godz. 10.00 w Sulejowie na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się akcja sadzenia Dębu Cysterskiego.
Zespół opactwa Cystersów w Sulejowie został uznany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego za pomnik historii.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat