Artykuły do tagu: Curie

Naprawiają ul. Curie-Skłodowskiej przy wjeździe na Rondo Sulejowskie
Po interwencji naszych reporterów, drogowcy nareszcie rozpoczęli prace naprawcze na ul. Curie - Skłodowskiej przy wjeździe na Rondo Sulejowskie. W wyniku intensywnego ruchu samochodów ciężarowych stara nawierzchnia na tej ulicy była już mocno zniekształcona i pełna kolein.
Maria Skłodowska-Curie czy Curie-Skłodowska?
Nazwisko słynnej polskiej noblistki często staje się tematem sporów. W Piotrkowie funkcjonuje np. ulica Curie-Skłodowskiej. Logika jednak wskazywałaby, że poprawną formą jest Skłodowska-Curie. Jak więc poprawnie powinniśmy mówić? Okazuje się, że obie formy w tym przypadku są poprawne.
Remont ulicy Skłodowskiej-Curie zbędny?
Od kilku dni drogowcy prowadzą prace na ulicy Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie. Jednak według wielu kierowców ta droga była w całkiem dobrym stanie i jej remont nie był konieczny, w przeciwieństwie do na przykład ulicy Sienkiewicza na odcinku od Wojska Polskiego do Narutowicza, która aż prosi się o naprawę.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat