Artykuły do tagu: Concordia

Uczcili 110-lecie Concordii Piotrków
Na boisku Stadionu Miejskiego przy ul. Żwirki w Piotrkowie Trybunalskim w sobotę można było powrócić do przeszłości. To za sprawą turnieju zorganizowanego z okazji 110-lecia piotrkowskiego Klubu Sportowego Concordia. Na murawie zmierzyli się ze sobą oldboje Concordii Piotrków Trybunalski, Skalnika Sulejów, Szczerbca Wolbórz i Włókniarza Moszczenica.
Oldboje znów zagrają w Piotrkowie Trybunalskim
Tym razem z okazji 110-lecia piotrkowskiego Klubu Sportowego Concordia. Turniej piłkarski odbędzie się 29 czerwca, początek o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Żwirki.
Już w środę na piotrkowskim stadionie najważniejszy mecz w tym sezonie
Przedstawiciele Zarządu Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz kierownictwa Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na finał rozgrywek w piłkę nożną o Puchar Polski na szczeblu województwa łódzkiego. W finale spotkają się trzecioligowe drużyny UNII Skierniewice i Klubu Piłkarskiego RKS LECHIA 1923 Tomaszów Mazowiecki.
Concordia awansowała do klasy A
Zwycięstwo – to słowo zawodnicy, działacze i kibice Uczniowskiego Klubu Sportowego Concordia 1909 Piotrków Trybunalski będą w czwartek odmieniać przez wszystkie przypadki. Piotrkowski zespół pokonał w rewanżowym meczu barażowym KS Poświętne 3:1 (2:1) i awansował do klasy A.
2:2 (0:1) zremisowali w niedzielę zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski z KS Poświętne, obydwie drużyny walczą o awans do klasy A. Rewanż odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 czerwca w Piotrkowie Trybunalskim.
W ostatniej kolejce sezonu 2018/2019, piotrkowskiej klasy B grupa II, seniorzy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski pokonali na wyjeździe rezerwy czwartoligowej Pilicy Przedbórz 2:1 (1:0). Za kilka dni rozegrają dwa najważniejsze mecze w tym sezonie, w barażach zmierzą się z wicemistrzem I grupy - KS Poświętne. Zwycięzca dwumeczu awansuje do klasy A.
Concordia powalczy o awans, czy tym razem się uda?
Mistrza piotrkowskiej okręgówki już znamy, nadal nie wiemy natomiast, kto zostanie mistrzem klasy B, w której rywalizuje drugi piotrkowski zespół, czyli UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, który pokonał w niedzielę Victorię Woźniki 3:0 (3:0) i w tej chwili zajmuje drugie miejsce w II grupie. Zawodnicy Concordii zapewnili sobie już drugie miejsce w tabeli, uprawniające do gry w barażach, ale nadal mogą zakończyć rozgrywki na fotelu lidera, wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, ponieważ piotrkowski zespół traci do lidera - Polonii Gorzędów - tylko dwa punkty.
Rekordowa wygrana UKS 1909 Concordia
Aż 11-0 wygrali piłkarze UKS 1909 Concordia Piotrków w kolejnym meczu grupy II B klasy. Podopieczni Pawła Płomińskiego pokonali w Grocholicach miejscowy KS.
Concordia zrewanżowała się Polonii
W rundzie jesiennej UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski przegrał z Polonią Gorzędów, która jest liderem piotrkowskiej klasy B (II grupa), tracąc aż pięć bramek. W sobotę piotrkowianie zrewanżowali się na własnym boisku, wygrywając 3:1 (2:1) i zmniejszyli dystans do pierwszej drużyny. Polonia Gorzędów ma w tej chwili 41 punktów na koncie, natomiast piotrkowski zespół już 36, ale rozegrał jeden mecz mniej.
110 lat temu powstał Klub Sportowy Concordia
Gdyby istniał, 22 maja świętowałby 110. rocznicę powstania. Klub Sportowy Concordia był najstarszym klubem w Piotrkowie i należał także do grona najstarszych klubów sportowych w regionie łódzkim. Nawet słynny ŁKS został zarejestrowany oficjalnie trzy miesiące później. Przez ponad wiek działalności Concordia wychowała setki sportowców, nie tylko w dziedzinie piłki nożnej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat