Artykuły do tagu: Ciąża

26.10.2020 12:08
Dziś blokada Piotrkowa!
Nie ustają protesty w sprawie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Również w Piotrkowie. Kobiety przyszły na Rynek w piątkowy wieczór, by zapalić znicze przed biurem PiS. W sobotę "spacerowały" po mieście, a w niedzielę manifestowały swoje poglądy przed kościołem NSJ. W poniedziałek kolejna odsłona protestu, czyli blokada.
Trzeci dzień z rzędu w Piotrkowie Trybunalskim odbywają się protesty wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę kilkanaście młodych osób manifestowało swoje poglądy przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.
Pijana kobieta w ciąży trafiła do szpitala
Pijana kobieta w 27. tygodniu ciąży trafiła do radomszczańskiego szpitala. Badanie wykazało aż 3,5 promila alkoholu! Kobieta odpowie za możliwość spowodowania uszkodzenia dziecka poczętego lub rozstroju zdrowia zagrażającego jego życiu.
06.06.2016 12:49
Zagrał z lewą kartą?
Grająca w piotrkowskiej klasie A Luciążanka Przygłów miała dużą szansę na udział w barażach o awans do klasy okręgowej, wszystko wskazuje jednak na to, że ta szansa będzie dużo mniejsza, ponieważ podczas meczu z Kasztelanem Żarnów, w zespole w Przygłowa miał wystąpić zawodnik Polonii Piotrków Dariusz Stęborowski. Jeśli to podejrzenie się potwierdzi, Luciążanka straci trzy punkty wywalczone w tym meczu i ograniczy swoje szanse na udział w barażach.
Na terenie gminy Rozprza trwa proces regulacji rzeki Luciąży. Niedawno zakończono jeden z etapów tego przedsięwzięcia. Dzięki pracom wykonanym przez przedstawicieli Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Łodzi rzeka nie powinna już tak zalewać pól, a rolnicy będą mogli bez przeszkód zebrać przyszłoroczne plony.
Na terenie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie odbyło się spotkanie zatytułowane "Aktywna Mama" skierowane do kobiet w ciąży oraz dla tych, które niedawno zostały mamami.
Fala przetacza się przez Pilicę i Luciążę
Fala powodziowa przetacza się właśnie przez Pilicę i Luciążę w gminie Sulejów. Stan obydwu rzek jest wysoki, ale dużych podtopień na szczęście nie było.
Rzeki w regionie przekroczyły stany ostrzegawcze
Przekroczone są stany ostrzegawcze na rzekach Pilicy, Luciąży i rzece Czarnej w gminie Sulejów.
Monitorują stan na Pilicy i Luciąży
Na południu Polski coraz intensywniej pada, prognozy niestety nie napawają optymizmem i zakładają dalsze opady deszczu. Poziom niektórych rzek już się podniósł. Pilica i Luciąża nie przekroczyły na razie stanu ostrzegawczego, ale władze gminy Sulejów na bieżąco monitorują sytuację.
Ciężarna trafiła do szpitala, miała prawie 3 promile
28 kwietnia o godzinie 11.00 dyżurny tomaszowskiej komendy został poinformowany przez pracownika socjalnego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia o przyjęciu na oddział ginekologiczno-położniczy 26-letniej pacjentki w 27 tygodniu ciąży. Ciężarna była pod wpływem alkoholu.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat