Artykuły do tagu: Choinka

Pijani zdobyli szczyt 8-metrowej choinki
Dwóch nietrzeźwych mężczyzn wspięło się na szczyt 8-metrowej choinki miejskiej w Bełchatowie. To nietypowe zdarzenie miało miejsce w samym centrum miasta.
Świąteczna ciekawostka z Łodzi
47-letni łodzianin chciał udekorować swoje mieszkanie świątecznym drzewkiem. Własnej choinki nie posiadał, więc postanowił "pożyczyć" ją od sąsiada.
Jaką choinkę wybrać na święta?
Święta Bożego Narodzenia zawsze kojarzą się z choinką. Chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie świąt bez przystrojonego drzewka. Zwyczaj ubierania choinki rozpowszechnił się około 200 lat temu.
Nietypowe bombki na piotrkowskiej choince
Bombki z napisami "Konstytucja" oraz "wolne sądy" zawisły na miejskiej choince w Rynku Trybunalskim. Nieprzypadkowo znalazły się na tej części świątecznego drzewka, które jest naprzeciwko biura posłów Prawa i Sprawiedliwości.
Piotrków wkroczył w przedświąteczny czas
Punktualnie o godz. 18.00 w Rynku Trybunalskim rozbłysła miejska choinka. W czwartkowy wieczór na naszej Starówce zapanował świąteczny nastrój.
Mikołajki w Rynku Trybunalskim
6 grudnia w Rynku Trybunalskim rozbłyśnie miejska choinka. Władze Piotrkowa zapraszają mieszkańców na Starówkę.
Atak na choinkę w wigilijną noc
W wigilijną noc dyżurny Straży Miejskiej obsługujący monitoring zauważył przy szopce w Rynku Trybunalskim kilku mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich zaczął... wspinać się po konstrukcji choinki.
Co zrobić z choinką po świętach?
Wprowadza świąteczny nastrój, wspaniale pachnie, a w wigilijną noc znajdujemy pod nią prezenty. Po świętach wypada się jednak zastanowić, co właściwie zrobić z żywą choinką.
Piotrkowska manufaktura bombek
Przystrajanie choinki to tradycja znana nam od stuleci. Samo drzewko jest symbolem odradzania się i płodności, a kuliste bombki nawiązują do jabłek, które Adam i Ewa zerwali z biblijnego drzewa życia. Obecnie jednak nasze choinki przystrajamy w ozdoby o najróżniejszych kształtach i kolorach. Bombki zamieniają się w małe dzieła sztuki. Ich produkcję podpatrywaliśmy w piotrkowskiej fabryce ozdób świątecznych Szkło-Dekor.
06.12.2017 19:28
Choinka już świeci
Dziesięciometrowa choinka w Rynku Trybunalskim punktualnie o godz. 17 rozbłysła kolorowymi bożonarodzeniowymi lampkami. Nie zabrakło też wizyty Mikołaja i słodkich upominków dla najmłodszych piotrkowian.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat