Artykuły do tagu: Chodniki

Dodatkowe sygnalizacje świetlne i chodniki pojawią się na drogach Piotrków - Niechcice/Srock
W związku z przebudową drogi krajowej nr 1 starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z prośbą o zainstalowanie dodatkowej sygnalizacji świetlnej oraz budowę chodników i zatok autobusowych na DK 12 i DK 91. W działaniach starostwo wspierał poseł Grzegorz Lorek.
20.06.2018 06:46
Czyje wjazdy na posesje?
Do piotrkowskich strażników miejskich wpłynęło zawiadomienie o... fatalnym stanie wjazdu na teren nieruchomości przy Wojska Polskiego 118, gdzie mieszczą się hurtownie i sklepy. Straż Miejska wszczęła postępowanie, w efekcie kilkunastu użytkowników tej nieruchomości zostało zobowiązanych do wykonania - w określonym terminie - niezbędnych napraw.
Wyremontują chodniki przy Wojska Polskiego
Chodniki po obu stronach ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Toruńskiej zostaną wreszcie przebudowane. Fragment tej drogi został zmodernizowany w 2014 roku, ale z powodu zaplanowanej przez PGE inwestycji, polegającej na wymianie linii energetycznych i poprowadzeniu ich pod ziemią, zrezygnowano wówczas z wymiany chodników, które i tak zostałyby później rozkopane. Okazuje się, że PGE może nie wykonać tej inwestycji jeszcze przez wiele lat, mimo to urzędnicy postanowili nie zwlekać dłużej z modernizacją chodników.
Za nieusunięcie śniegu z chodnika grozi mandat, a nawet grzywna
Przypominamy, że odśnieżanie chodników przylegających do nieruchomości to obowiązek właścicieli posesji. Za jego niedopełnienie możemy otrzymać mandat od strażników miejskich.
Trwa remont dróg i chodników na osiedlu w Woli Krzysztoporskiej
Już wkrótce osiedle w Woli Krzysztoporskiej będzie wyglądało jak nowe. Trwa remont dróg i chodników. To drugi etap inwestycji, która zupełnie zmieni stan nawierzchni przy osiedlowych blokach. Modernizacja kosztować będzie niemal pół miliona złotych.
Piotrkowskie chodniki zimą: nieodśnieżone i śliskie
Stan piotrkowskich chodników w trakcie zimy pozostawia wiele do życzenia. Zmarznięty i śliski śnieg, błoto pośniegowe, nieodśnieżone przejścia dla pieszych, to tylko nieliczne z przykładów.
Na piotrkowskich chodnikach można skręcić kark
Stan chodników w mieście pozostawia wiele do życzenia. Gdzie jest najgorzej? Trudno przejść, nie mówiąc o przejechaniu dziecięcym wózkiem, po chodniku przy ul. Narutowicza i Próchnika (przy basenie czy Metalplaście).

Przekonała się o tym pani Alicja. Piotrkowianka potknęła się w miejscu, gdzie brakowało kilku płyt w chodniku. Efekt to złamanie kości promieniowej prawej ręki, o stłuczeniach nie wspominając.
Drzewa rozsadzają chodnik
Korzenie drzew rozsadzają chodnik na ulicy Narutowicza w Piotrkowie. Nie można przejść, nie można przejechać.
Ruszyły remonty chodników
Rozpoczynają się remonty chodników znajdujących się na terenie Bełchatowa. Ekipy drogowców spotkamy w centrum miasta oraz na osiedlach mieszkaniowych. Oprócz nowego chodnika powstaną też ścieżki rowerowe.
07.01.2011 07:45
Ranny spacer po bułki okazał się nie lada wyzwaniem...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat