Artykuły do tagu: Chlewnia

Najnowocześniejsza chlewnia w powiecie obsługiwana przez... internet
Automatyczne karmienie świń przy pomocy komputera, obsługiwanego nawet z drugiego końca świata? Tam to możliwe. Najnowocześniejszą chlewnię w powiecie piotrkowskim, a może i w całym województwie otwarto w środę w Cieślinie w gminie Rozprza. W pełni zautomatyzowany obiekt zwiedzali m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi, wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba, poseł Grzegorz Lorek, starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak i wójt Janusz Jędrzejczyk, których oprowadzali właściciele obiektu Stanisława i Andrzej Tarnowscy.
Około 50 świń utopiło się w gnojowicy
W Krzepczowie w gminie Grabica zawaliła się ściana nośna jednej z chlewni. Około 50 świń utopiło się w gnojowicy.
Nie chcą świńskiej akademii
"Instytut hodowlano-dydaktyczny” - tak cudaczną nazwę ma inwestycja, która ma być realizowana na prywatnych terenach po byłej cegielni na granicy Bab i Moszczenicy. Mieszkańcy gminy mówią, że to zwykła chlewnia i… protestują. - Będziemy walczyć do końca, do upadłego! - mówią.
Kilka tysięcy świń w centrum wsi? Mieszkańcy Zamościa protestują
Ich wieś miała stać turystyką, miała być cisza, miał być spokój i wypoczynek nad Zalewem. Tymczasem w centrum niewielkiej wsi w gminie Czarnocin wyrosnąć ma chlewnia na kilka tysięcy świń. Mieszkańcy Zamościa mówią STOP!
Mieszkańcy niewielkiej wsi Żarnowica Mała w gminie Wolbórz nie godzą się na budowę chlewni na 6 tysięcy świń. Jedna chlewnia w Żarnowicy już funkcjonuje. - To i tak o jedną za dużo – mówią.
Jeden z inwestorów ma w planach uruchomienie w Przygłowie (gmina Sulejów) przemysłowej chlewni na 2000 świń. Zdecydowanie przeciwni są temu mieszkańcy. - Nie chcemy, by nasza miejscowość była zatruwana - podkreślają.
Mieszkańcy nie chcą chlewni
Mieszkańcy Wolborza sprzeciwiają się budowie chlewni. Jak wynika z doniesień medialnych, potencjalnym inwestorem jest członek rodziny Andrzeja Jarosa, burmistrza Wolborza.
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Piotrkowie uchyliło decyzję wójta gminy Rozprza, który nie zgodził się na rozbudowę dwóch chlewni znajdujących się na terenie gminy w Woli Niechcickiej Starej i Cieślinie.
Wójt Janusz Jędrzejczyk wydał decyzję odmowną dwóm przedsiębiorcom z Niechcic i Woli Niechcickiej. Mieszkańcy okolicznych miejscowości oprotestowali plany budowy kolejnych chlewni. Ich zdaniem już teraz smród jest nie do wytrzymania. Wójt najwyraźniej się z nimi zgadza, bo zablokował inwestycję.
„Śmierdzący” problem mieszkańców Niechcic
Niechcice to część gminy Rozprzy, która często jest określana jako świńskie zagłębie. Mieszkańcy narzekają na zapach towarzyszący hodowlom trzody chlewnej, których w okolicy jest kilka i niewykluczone, że powstaną kolejne. Problemem zainteresowała się posłanka Elżbieta Radziszewska, organizując spotkanie z wiceministrem rolnictwa Kazimierzem Plocke.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat