Artykuły do tagu: Chiny

Koronawirus – czy naprawdę jest się czego bać?
Koronawirus – to słowo odmieniane jest w mediach przez wszystkie przypadki. Co oznacza? Czy wirus jest realnym dla nas zagrożeniem? Jak się przed nim chronić?
Samba podczas przerwy – lekcje z wolontariuszkami z Chin i Brazylii w III LO
Do III Liceum Ogólnokształcącego przyjechały wolontariuszki AISEC. Organizacja powstała w 1948 roku. Liczy 90 tys. członków na świecie, 2400 współpracujących uniwersytetów oraz 126 krajów i regionów do których można wyjechać albo z których można pozyskać praktykanta czy wolontariusza. Studentki wybrały jednak Polskę, aby zebrać nowe doświadczenia.
Piotrków pozyska partnerów z Chin?
W piotrkowskim magistracie gościli we wtorek przedstawiciele chińskiej prowincji Hubei. Jak podkreślał prezydent miasta Xiaogan Teng Gang, jego rodacy chcieliby w naszym kraju więcej inwestować.
Piwo z Piotrkowa jedzie do Chin
Do chińskiego Chengdu wyruszył transport kolejowy z polskimi produktami także z naszego regionu. Zacieśnia się współpraca gospodarcza województwa łódzkiego z Państwem Środka. Wśród eksporterów znalazł się także piotrkowski browar Sulimar.
Łódzkie ma umowę partnerską z prowincją Syczuan w Chinach. Porozumienie podpisali w stolicy regionu - mieście Chengdu - marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień i gubernator prowincji Wei Hong. W ceremonii, oprócz przedstawicieli strony polskiej, uczestniczyło ponad 300 chińskich przedsiębiorców.
Łódzkie jedzie z misją gospodarczą do Chin. Przedstawiciele siedmiu firm z naszego województwa, wyjadą przekonywać chińskich biznesmenów do lokowania swoich pieniędzy w Łódzkiem.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat