Artykuły do tagu: Chemikalia

Nielegalne składowisko chemikaliów. Zatrzymano 2 osoby
Składowisko płynnych odpadów w beczkach i pojemnikach typu mauser odkryła Straż Gminna w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Na miejscu czynności wykonywali policjanci pod nadzorem prokuratora. Zatrzymano dwie osoby.
Tony toksycznych odpadów w miejskiej kanalizacji
Od dłuższego czasu mieszkańcy ul. Wiślanej w Piotrkowie skarżyli się na przykry zapach z kanalizacji. Sprawa była o tyle dziwna, że problem występował wyłącznie w poniedziałkowe poranki. Nikt nie spodziewał się, że ma to związek z procederem pozbywania się toksycznych opadów.
Znaleziono groźne chemikalia
W sobotę wieczorem w Bogdanowie (gm. Wola Krzysztoporska) jeden z przechodniów zauważył leżące w przydrożnym rowie pojemniki z chemikaliami. Wezwana na miejsce straż pożarna potwierdziła zgłoszenie.
Chemikalia w końcu zniknęły z gminy Wolbórz
Przypomnijmy, na jednej z działek przy ulicy Polnej zalegały groźne substancje. Właściciel działki został zobowiązany do ich usunięcia. Z obowiązku wywiązał się jedynie częściowo. Musieliśmy rozpisać przetarg i zapłacić za usunięcie niektórych substancji.
Wolbórz: Chemikalia nadal na działce
Nadal nie zostały wywiezione wszystkie chemikalia, które nielegalnie były składowane na jednej z działek w Wolborzu.
Są kolejne zarzuty w sprawie chemikaliów
Kolejny epizod sprawy niebezpiecznych chemikaliów składowanych w centrum Wolborza. Zarzuty prokuratorskie usłyszał jeden z tamtejszych urzędników. Inspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim miał się dopuścić niedopełnienia obowiązków w sprawie likwidacji, a potem usunięcia na koszt gminy nielegalnego składowiska, a w ten sposób działać miał na szkodę interesu publicznego.
Strażacy usuwali groźne chemikalia
Zbiornik z groźnymi chemikaliami rozszczelnił się wczoraj wieczorem w Woli Bykowskiej. Silnie żrącą substancję neutralizowali piotrkowscy strażacy.
Są zarzuty za składowanie niebezpiecznych odpadów
Powracamy do sprawy chemikaliów z Wolborza. Prokuratura postawiła zarzut Tomaszowi M., który gromadził na swojej działce niebezpieczne substancje. - Sprawa wyszła na jaw w lipcu tamtego roku, kiedy doszło do rozczelnienia jednej z beczek z chemikaliami i o mały włos nie doszło do tragedii - mówi Witold Błaszczyk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrowie Trybunalskim.
Czy mogli szybciej usunąć groźne chemikalia?
Chemikalia nielegalnie składowane w Wolborzu na prywatnej działce stwarzały zagrożenie na dużą skalę - tak wynika z opinii biegłych, o którą wystąpiła piotrkowska Prokuratura Rejonowa.
Prokuratura w Piotrkowie prowadzi śledztwo dotyczące nielegalnego składowiska chemikaliów w Wolborzu. Jeden z wątków dotyczy urzędników.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat