Artykuły do tagu: Chemikalia

Zrzucali odpady do kanalizacji. Sprawa trafiła do sądu
Przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie toczy się sprawa dotycząca zrzucania na terenie jednej z piotrkowskich myjni samochodowych chemicznych odpadów do miejskiej kanalizacji. Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech osób.
Nielegalne składowisko chemikaliów. Zatrzymano 2 osoby
Składowisko płynnych odpadów w beczkach i pojemnikach typu mauser odkryła Straż Gminna w Szczercowie w powiecie bełchatowskim. Na miejscu czynności wykonywali policjanci pod nadzorem prokuratora. Zatrzymano dwie osoby.
Tony toksycznych odpadów w miejskiej kanalizacji
Tony toksycznych odpadów trafiały do miejskiej kanalizacji w Piotrkowie. Nie wiadomo jak długo trwał ten proceder. Firma, która przywoziła nieczystości twierdzi, że była to jednorazowa pomyłka. Trochę inne zdanie na ten temat mają przedstawiciele Piotrkowskich Wodociągów.
Znaleziono groźne chemikalia
W sobotę wieczorem w Bogdanowie (gm. Wola Krzysztoporska) jeden z przechodniów zauważył leżące w przydrożnym rowie pojemniki z chemikaliami. Wezwana na miejsce straż pożarna potwierdziła zgłoszenie.
Chemikalia w końcu zniknęły z gminy Wolbórz
Przypomnijmy, na jednej z działek przy ulicy Polnej zalegały groźne substancje. Właściciel działki został zobowiązany do ich usunięcia. Z obowiązku wywiązał się jedynie częściowo. Musieliśmy rozpisać przetarg i zapłacić za usunięcie niektórych substancji.
Wolbórz: Chemikalia nadal na działce
Nadal nie zostały wywiezione wszystkie chemikalia, które nielegalnie były składowane na jednej z działek w Wolborzu.
Są kolejne zarzuty w sprawie chemikaliów
Kolejny epizod sprawy niebezpiecznych chemikaliów składowanych w centrum Wolborza. Zarzuty prokuratorskie usłyszał jeden z tamtejszych urzędników. Inspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim miał się dopuścić niedopełnienia obowiązków w sprawie likwidacji, a potem usunięcia na koszt gminy nielegalnego składowiska, a w ten sposób działać miał na szkodę interesu publicznego.
Strażacy usuwali groźne chemikalia
Zbiornik z groźnymi chemikaliami rozszczelnił się wczoraj wieczorem w Woli Bykowskiej. Silnie żrącą substancję neutralizowali piotrkowscy strażacy.
Są zarzuty za składowanie niebezpiecznych odpadów
Powracamy do sprawy chemikaliów z Wolborza. Prokuratura postawiła zarzut Tomaszowi M., który gromadził na swojej działce niebezpieczne substancje. - Sprawa wyszła na jaw w lipcu tamtego roku, kiedy doszło do rozczelnienia jednej z beczek z chemikaliami i o mały włos nie doszło do tragedii - mówi Witold Błaszczyk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrowie Trybunalskim.
Czy mogli szybciej usunąć groźne chemikalia?
Chemikalia nielegalnie składowane w Wolborzu na prywatnej działce stwarzały zagrożenie na dużą skalę - tak wynika z opinii biegłych, o którą wystąpiła piotrkowska Prokuratura Rejonowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat