Artykuły do tagu: Chłopiec

Odkrywamy znane i nieznane – Budynek piotrkowskiego sądu
Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.
Piotrkowski bezwstydnik z powrotem przed gmachem sądu?
W internecie rozgorzała dyskusja czy przy okazji remontu przed gmachem sądu w Piotrkowie, nie przywrócić na fontannie figurki siusiającego chłopca z rybką, która nazywana była piotrkowskim bezwstydnikiem.
14-letni Tymek z Piotrkowa potrzebuje naszej pomocy
Tymek Gałat, mieszkaniec Piotrkowa choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Jego rodzina prosi o pomoc w zbiórce pieniędzy na zakup samochodu dostosowanego do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Taki sprzęt bardzo ułatwiłby życie rodzicom chłopca. Jeśli możecie pomóc, nie wahajcie się. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu siepomaga.pl.
Nie żyje 15-latek - wypadł z dziesiątego piętra
Nie żyje 15-letni piotrkowianin. Chłopiec wypadł z 10. piętra wieżowca.
Odnalazł się zaginiony 14-latek
Chłopca, którego poszukiwało około 100 osób udało się odnaleźć w jednym z piotrkowskich marketów.
Region: Uratował rodzinę, został nagrodzony
Wola Krzysztoporska, noc, tuż przed godziną pierwszą. Spokojny sen rodziny został zakłócony. Jeszcze chwila, a byłoby za późno. Przytomność umysłu zachował jedenastolatek. Widząc niepokojące zachowanie mamy i sześcioletniego brata, zadzwonił na pogotowie. Dzięki szybkiej reakcji i pomocy dyspozytorki chłopiec uratował rodzinę, której groziło zatrucie czadem. To historia sprzed kilku dni. Dziś rodzina opuściła szpital i czuje się dobrze. Jedenastoletni Szymon wrócił do szkoły. Za dzielną postawę i szybką reakcję w chwili zagrożenia Szymon został nagrodzony.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat