Artykuły do tagu: Caritas

Dlaczego wolontariat w hospicjach jest tematem tak istotnym, że niektórzy czynią sobie z niego sposób na życie? Każdego dnia w tego typu miejscach na całym świecie starsi i schorowani ludzie przeżywają swoje małe i większe radości, ale też smutki i rozważania. Niewiele jest bowiem miejsc, w których ludzie pełni pasji i empatii do drugiego człowieka spotykają się z tymi, którzy są już u kresu swojej wędrówki na tym świecie. W związku ze zbliżającym się kursem dla przyszłych wolontariuszy, w którym każdy z was będzie mógł wziąć udział, rozmawialiśmy z kierownikiem hospicjum domowego prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej, dr Iwoną Sitarską.
08.11.2017 08:34
Żebrzący naciągają?
Czy dając żebrzącemu pieniądze nieświadomie wyrządzamy mu krzywdę, samemu pozbawiając się wyrzutów sumienia? Jak pomagać ludziom, którzy - jak twierdzą - znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i o pomoc proszą np. na ulicy?
Szkoła Podstawowa w Stobnicy. Dobro powraca
Do VIII Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak - pomagam” włączyli się - wraz z nauczycielami - wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Stobnicy. Zbiórka prowadzona była w Ręcznie na terenie sklepu Dino.
Chora piotrkowianka wróciła do Polski
Dziś do kraju wróciła Jolanta Ciesielska, piotrkowianka, która dwa tygodnie temu doznała w Turcji rozległego udaru mózgu.
Koszmar piotrkowianki w Turcji (PODAJEMY NR KONTA!)
To miały być wspólne wakacje, a zaczął się koszmar. Piotrkowianka, która z mężem wyjechała do Turcji, dostała udaru mózgu. Teraz rodzina nie ma środków, by sprowadzić ją do Polski.
Paczki dla ponad dwustu dzieci przygotowała parafia Serca Jezusowego w Piotrkowie wraz z łódzkim Caritasem. - Wytypowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają prezenty jeszcze przed świętami - informuje ks. Arkadiusz Lechowski.
Liczne konkursy i zawody sportowe, pokazy straży i policji, przejażdżki samochodami terenowymi, a na zakończenie wspólne ognisko. Te i wiele innych atrakcji przygotował zespół Caritas przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego dla wszystkich dzieci z Piotrkowa.
Ponad tysiąc osób najuboższych z Piotrkowa skorzystało w ostatnich dniach z pomocy charytatywnej, którą zorganizowała Fundacja DIVINE MERCY, przy współpracy z CARITAS POLSKA oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Fundacja działająca przy Domu Zakonnym oo. Jezuitów w Piotrkowie wygrała konkurs zorganizowany przez piotrkowski Urząd Miasta na pomoc najuboższym. Do końca roku to ona będzie wydawać potrzebującym żywność. Żółty ser, płatki kukurydziane, mąka. Te produkty dla niektórych są ratunkiem przed głodem.
Ruszył
Ponad 10 ton żywności ma do rozdania piotrkowska fundacja Divine Mercy współpracująca z łódzkim Caritasem. Akcja właśnie ruszyła. Mąka, mleko, sery, płatki kukurydziane, dżem - to pierwsze produkty jakie otrzymują wskazane przez MOPR osoby. Z tej formy pomocy można skorzystać raz w miesiącu. Fundacja mieści się przy ul. Pijarskiej 4 w Piotrkowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat