Artykuły do tagu: CIkD

Najpiękniejsze kolędy wybrzmią u Panien
Laureaci XV edycji Wojewódzkiego Festiwalu "Kolęda Pieśnią Zgody" zaprezentują się w niedzielę (2 lutego) w kościele akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej.
Miłosz, Szymborska i Herbert podróżowali piotrkowskimi MZK-ami
Oczywiście nie osobiście, a za sprawą młodzieży, która z okazji Światowego Dnia Poezji recytowała wiersze znanych i mniej znanych twórców, a nawet własne. Cała inicjatywa piotrkowskiej podróży z poezją powstała 3 lata temu w Centrum Idei ku Demokracji, które również w tym roku było głównym organizatorem obchodów.
Magdalena Zawadzka spotkała się z piotrkowianami
Słynna Baśka z "Pana Wołodyjowskiego", Kasia z "Pieczonych gołąbków", Ksawunia z "Nocy i dni", czyli Magdalena Zawadzka odwiedziła Piotrków. Znana aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna spotkała się z mieszkańcami miasta w ramach cyklu "Podwieczorek z gwiazdą".
Krzysztof Zanussi na spotkaniu z piotrkowianami
Jest znany na całym świecie. Jego filmy zyskiwały uznanie w oczach nawet najbardziej wymagających krytyków. Wielu młodych filmowców stawia go sobie za wzór. Jednak nie zawsze tak było. Krzysztof Zanussi przyjechał do Piotrkowa na zaproszenie piotrkowskiej Filii UJK. Spotkanie z reżyserem odbyło się w niedzielę 27 maja w piotrkowskim Centrum idei Ku Demokracji.
Muzyczny Walt Disney w CIkD
Ciekawy i inspirujący koncert w piotrkowskim Centrum Idei ku Demokracji już w piątkowe popołudnie.
„Dzień Kariery - Targi Pracy i Edukacji 2013” już jutro
„Dzień Kariery - Targi Pracy i Edukacji 2013” - to hasło przewodnie jubileuszowych już 15 piotrkowskich Targów Pracy, które odbędą się w czwartek w godzinach 10.00 – 14.00 na dziedzińcu „Centrum Idei Ku Demokracji”.
Wicemarszałek odwiedził piotrkowskie CIkD
Cezary Grabarczyk, wicemarszałek Sejmu RP, odwiedził 15 kwietnia piotrkowskie Centrum Idei Ku Demokracji, które powstaje we wnętrzach dawnego klasztoru Panien Dominikanek.
W piotrkowskim Centrum już zakładają podłogi
W piotrkowskim Centrum Idei ku Demokracji trwają prace wykończeniowe. Praca wre, a jej efekty widoczne są gołym okiem.
Piotrków: Mury obronne prawie odnowione
Dobiegają końca prace przy remoncie elewacji czternastowiecznych miejskich murów obronnych klasztoru Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie.
Na dziedzińcu klasztornym wmurowali akt erekcyjny
Dawny klasztor Panien Dominikanek w ramach projektu Centrum Idei ku Demokracji jest ciągle modernizowany. Istniejące zabudowania będą dostosowane do pełnienia funkcji kulturalnych dla dobra rozwoju i zaspokojenia potrzeb mieszkańców miasta i regionu piotrkowskiego. W środę prace przerwano – specjalnie na uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego Centrum Idei ku Demokracji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat