Artykuły do tagu: Budżet

20 mln mniej w miejskiej kasie, czyli o skutkach „dobrej zmiany” dla Piotrkowa
Najpierw zwolnienie z podatku dochodowego osób do 26. roku życia. Potem zmiany dotyczące zmniejszenia stawki w pierwszym progu podatkowym z 18% na 17%. Do tego jeszcze zwiększenie kosztów uzyskania przychodów o 150% (kwota wolna od podatku). Wszystko to sprawia, że w budżecie Piotrkowa Trybunalskiego będzie mniej pieniędzy. Ile mniej? Urzędnicy mówią, że… 20 mln.
Podatek od nieruchomości w Piotrkowie w górę?
O 1,8% mają wzrosnąć stawki podatku od nieruchomości w Piotrkowie. Taką zmianę planują władze miasta, ale decyzję w tej sprawie muszą najpierw zaakceptować radni.
Elektroniczne kolejkowanie w szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie
Nowoczesna rejestracja w szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie. W poniedziałek w placówce przy Wolborskiej na specjalnej uroczystości oddano do użytku elektroniczny system kolejkowania do rejestracji.
Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego. Projekty wybrane, teraz czas na realizację
Autorzy zwycięskich projektów, które będą realizowane w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie na Plus", odebrali w czwartek certyfikaty.
Budżet obywatelski Piotrkowa. Sprawdź, które projekty wygrały!
Poznaliśmy zwycięskie projekty zgłoszone przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Wyniki ogłoszono w środę w mediatece. Wśród projektów ogólnomiejskich najwięcej osób poparło drugi etap budowy ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj.
W środę dowiemy się, które projekty wygrały!
Jeśli chcesz wiedzieć pierwszy, które projekty zdobyły najwięcej głosów w Budżecie Obywatelskim Piotrkowa na 2020 rok, przyjdź o 16.00 do mediateki.
Tężnia solankowa powstanie w Tomaszowie Mazowieckim, w Piotrkowie Trybunalskim też?
Ta tomaszowska powstanie nieopodal tomaszowskiego szpitala. Będzie to drewniana konstrukcja z odpowiednio rozmieszczonymi gałęziami, wyposażona w specjalną pompę, która rozprowadza solankę. Dzięki temu w środku tworzy się mikroklimat, który pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego. Wzmacnia również system odpornościowy. O budowie takiego obiektu mogli też zdecydować piotrkowianie, którzy oddali swój głos na ten projekt, zgłoszony w ramach piotrkowskiego budżetu obywatelskiego 2020. Głosowanie zakończyło się w niedzielę, 15 września, ale wyniki poznamy dopiero za kilka dni.
Piotrkowianie, głosujecie tylko do niedzieli!
Tylko do 15 września trwa głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego Piotrkowa Trybunalskiego na rok 2020. Dotąd oddano już 2,5 tysiąca głosów.
Wybraliśmy prawie 100 projektów
Prawie 100 projektów zostanie zrealizowanych w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego województwa łódzkiego.
Budżet obywatelski 2020: można głosować!
W niedzielę 1 września ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do piotrkowskiego budżetu obywatelskiego 2020. Głosować będzie można do 15 września na stronie piotrkowianiedecyduja.pl.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat