Artykuły do tagu: Bruksela

Cicikostas, Woźniak i Trzaskowski: UE skoncentrowana na Brukseli i stolicach zbyt ograniczona
Obecna Europa, skupiona na Brukseli i stolicach państw, okazała się zbyt ograniczona; samorządy muszą być filarem UE – podkreślili w przesłanym PAP oświadczeniu członkowie Europejskiego Komitetu Regionów. Ich zdaniem wkłady krajowe do budżetu UE należy podnieść do 2 proc. DNB.
Szef Komitetu Regionów: powinien powstać Senat UE
Szef Komitetu Regionów Unii Europejskiej Karl-Heinz Lambertz, w 25. rocznicę powołania tej instytucji przekonuje, że powinna się ona przekształcić w "Europejski Senat". W drugiej izbie Unii Europejskiej, podobnie jak w Komitecie Regionów, mieliby zasiadać samorządowcy.
Komisarz Johansson: musimy walczyć z przemytnikami ludzi
Musimy walczyć z przemytnikami, którzy codziennie narażają życie ludzi, zarabiając przy tym duże pieniądze - powiedziała w Brukseli unijna komisarz ds. wewnętrznych Ylva Johansson.
Wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja
Piotr Wolski, attache prasowy Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Warszawie gościł w Bełchatowie, gdzie przedstawił dziennikarzom mediów regionalnych informacje na temat zbliżających się wyborów.
W Brukseli Województwo Łódzkie wybuduje dom...
Biorąc udział w projekcie „Łódzkie w Brukseli – promuje łódzki biznes” - dofinansowanym z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 - przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw budowlanych z województwa łódzkiego mogą uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz – BATIBOUW 2018, które odbędą się w Brukseli w dniach 22 lutego – 4 marca 2018 r.
Gmina Wolbórz będzie promować się w Brukseli
W Instytucie Europejskim w Łodzi odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Łódzkie Nabiera Prędkości”. Biorący w niej udział samorządowcy, razem z marszałkiem województwa Witoldem Stępniem ,podpisali porozumienie w sprawie współpracy z Biurem Województwa Łódzkiego w Brukseli, zakładające m.in. promocję miast, gmin i powiatów w stolicy Unii Europejskiej. Taką deklarację w imieniu gminy, podpisała również zastępca burmistrza Wolborza Barbara Goworek.
Julia ze szkoły w Srocku pojedzie do Brukseli
Julia Kręzel z Zespołu Szkół w Srocku wygrała konkurs organizowany przez biuro europosła Jacka Saryusza-Wolskiego na najładniejszą bombkę choinkową.
Piotrków i Interakcje w Brukseli
Grupa Restauracja Europa (Piotr Gajda, Gordian Piec i Mariusz Marchlewicz) i organizatorzy Festiwalu INTERAKCJE wzięli udział w 8 edycji Festiwalu Sztuki TROUBLE, który odbył się w Brukseli w dniach 31.05.-3.06.2012.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat