Artykuły do tagu: Bronislawow

Zalew Sulejowski bez portu u Łysego
Kultowe miejsce zniknie z turystycznej mapy regionu. Trwa likwidacja Ośrodka Wypoczynkowego "Wodnik" w Bronisławowie. - Nie przedłużono mi umowy dzierżawy terenu - wyjaśnia Zdzisław Jakubowski znany w regionie jako Łysy.
Poszukiwani na zalewie wywołali awanturę?
W sobotę w Zarzęcinie prowadzono poszukiwania czterech osób, które na rowerze wodnym wypłynęły na Zalew Sulejowski. Rower wodny nie wrócił do właściciela, co mogło wskazywać na wypadek. Okazało się jednak, że wszyscy cali i zdrowi przebywali w Bronisławowie. Według naszych informacji, jedna z poszukiwanych osób wywołała awanturę na terenie ośrodka wypoczynkowego.
Będzie więcej patroli nad Zalewem Sulejowskim
Komendant piotrkowskiej policji, starosta powiatu piotrkowskiego oraz przedstawiciele gmin Wolbórz i Sulejów podpisali porozumienie, w ramach którego samorządowcy przekażą środki na ponadnormatywne dyżury mundurowych nad największym w naszym regionie akwenem, czyli nad Zalewem Sulejowskim.
Bronisławów ma nową drogę
Droga prowadząca do Centrum Kongresowego "Magellan" została ukończona. Inwestycja pochłonęła 600 tysięcy złotych.
Policja wodna już gotowa do akcji
Od 1 czerwca piotrkowscy policjanci rozpoczynają służbę na wodach Zalewu Sulejowskiego. Wypoczywających nad wodą będzie strzec czterech funkcjonariuszy z Komisariatu Wodnego w Bronisławowie.
Parada jachtów na Zalewie Sulejowskim
45 jachtów wzięło udział w czwartek, 26 maja, w paradzie z okazji rozpoczęcia sezonu żeglarskiego na Zalewie Sulejowskim. To była prawdziwa procesja pod żaglami. Trasa rejsu wiodła od portu w Bronisławowie do portu przy tamie w Smardzewicach.
Wyciągnęli z wody dwóch mężczyzn
W niedzielę około południa policjanci patrolujący wody Zalewu Sulejowskiego, z polecenia dyżurnego piotrkowskiej komendy, popłynęli w rejon Smardzewic, gdzie przewrócił się jacht żaglowy.
Ratowali żeglarzy mimo silnego deszczu i wiatru
Policjanci uratowali dwie osoby, których łódź przewróciła się na Zalewie Sulejowskim.
Porozumieli się nad Zalewem
Komendant policji oraz samorządowcy z powiatu podpisali w poniedziałek porozumienie o przekazaniu środków na ponadnormatywne dyżury policjantów nad Zalewem. Powiat piotrkowski oraz gminy Sulejów i Wolbórz dorzuciły po kilka tysięcy zł do projektu „Bezpieczne wody Zalewu Sulejowskiego”.

fot. as
Żeglowali po puchar burmistrza
18 jachtów wystartowało w III Ogólnopolskich Regatach Żeglarskich o Puchar Burmistrza Wolborza. Impreza odbyła się 23 sierpnia na terenie Portu Jachtowego „Latający Holender” w Bronisławowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat