Artykuły do tagu: BozeNarodzenie

Okazali serce Piotrusiowi
Zbiórka pieniędzy na leczenie 15-miesięcznego Piotrusia Święconka odbyła się podczas uroczystości wigilijnej dla mieszkańców gminy Sulejów. Chłopiec cierpi na neuroblastomę - nowotwór złośliwy współczulnego układu nerwowego. Na usunięcie guza i immunoterapię potrzebny jest ponad milion złotych.
Kup ozdobę i daj szansę chorym dzieciom
Na wyjątkowy kiermasz ozdób świątecznych zaprasza Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Szansa". Dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone na budowę nowej większej siedziby.
Wigilijne stoły w Gomulinie
W gościnnych progach Domu Ludowego w Gomulinie odbył się tegoroczny Przegląd Stołów Wigilijnych, podczas którego swoje pomysły na świąteczne potrawy prezentowały niemal wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
Świąteczne prezenty – jak kupować z głową?
Gorączka bożonarodzeniowa trwa! W radio wybrzmiewa znana od lat świąteczna piosenka, a sklepowe witryny kuszą świątecznymi promocjami. Szczególna atmosfera udziela się nie tylko nam, ale również naszym portfelom. Czy można kupować choinkowe prezenty i przy tym przy okazji nie zbankrutować?
30.11.-0001 00:00
Zobacz szopki u Bernardynów [GALERIA]
Jak co roku dwie szopki można podziwiać u ojców Bernardynów w Piotrkowie. Pierwsza - z żywymi zwierzętami - znajduje się na dziedzińcu klasztoru, natomiast drugą - ruchomą - można oglądać za głównym ołtarzem.
Święta w gubernialnym Piotrkowie
Ciasta od Szymańskiego i Zomera, prezenty od Krechowieckiego i Soczka, markowe wina ze składu Rogójskiego, a książki z księgarni Kolińskiego i Pacewicza. Jak do świąt przygotowywali się piotrkowianie w okresie gubernialnym? Gdzie i w co się zaopatrywali? Wreszcie, jak spędzano święta Bożego Narodzenia w stolicy Guberni Piotrkowskiej?
Które święta ważniejsze? Wielkanoc czy Boże Narodzenie?
Choć wydawać by się mogło, że to Święta Bożego Narodzenia nie tylko w Polsce, ale i na świecie obchodzone są bardziej uroczyście, to z przeprowadzonej sondy w Radiu Strefa FM wynika, że również Wielkanoc ma swoich zwolenników.
Wigilia: od pierwszej gwiazdki czy według potrzeb?
Tradycją Świąt Bożego Narodzenia jest rozpoczęcie Wigilii wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie. Zapytaliśmy piotrkowian czy pielęgnują tę tradycję oraz czy przy dzisiejszym trybie życia jest to w ogóle możliwe?
Bernardyńska szopka prawie gotowa
U ojców Bernardynów oprócz tradycyjnej szopki z żywymi zwierzętami, za głównym ołtarzem powstaje jedyna w regionie ruchoma wystawa bożonarodzeniowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat