Artykuły do tagu: BozeNarodzenie

Świąteczna ciekawostka z Łodzi
47-letni łodzianin chciał udekorować swoje mieszkanie świątecznym drzewkiem. Własnej choinki nie posiadał, więc postanowił "pożyczyć" ją od sąsiada.
Pierwsza gwiazdka już około 15.30
W Wigilię na niebie pojawi się nie tylko pierwsza gwiazdka, ale też kometa. Świecąca na zielono 46P/Wirtanen przez cały grudzień znajduje się blisko Ziemi. To wyjątkowe zjawisko, które zachodzi raz na około 5 lat. Jednak zanim ją dostrzeżemy, możemy wypatrywać tradycyjnej pierwszej gwiazdki, będącej sygnałem do rozpoczęcia wieczerzy wigilijnej.
Jak nie zwariować w święta?
Na wigilijnym stole każdego roku królują przeróżne smakołyki. Co jednak zrobić, aby zgodnie z tradycją, spróbować wszystkich potraw, bez nadmiernego obciążenia żołądka?
Gdzie leczyć się w święta?
Sprawdź, gdzie w czasie Bożego Narodzenia szukać pomocy lekarskiej.
Święta droższe niż rok temu?
Święta Bożego Narodzenia nie będą droższe niż rok temu? Co prawda więcej zapłacimy za produkty zbożowe, takie jak chleb czy mąka oraz za warzywa. Tańsze są natomiast jajka, owoce, pasztet oraz tradycyjne ciasta.
Jaką choinkę wybrać na święta?
Święta Bożego Narodzenia zawsze kojarzą się z choinką. Chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie świąt bez przystrojonego drzewka. Zwyczaj ubierania choinki rozpowszechnił się około 200 lat temu.
 Życzenia od MKS Piotrcovia
Piłkarki MKS Piotrcovii składają wszystkim świąteczne życzenia.
Gdzie kupić opłatek na wigilijny stół?
W przedświątecznym czasie należy pamiętać o bardzo wielu sprawach. Jedną z nich jest przygotowanie wigilijnego stołu, na którym powinien znaleźć się opłatek, którym zwyczajowo dzielimy się ze swoimi bliskimi składając im świąteczne życzenia. Skąd jednak wziąć opłatek?
Świąteczne paczki trafiły do pogotowia opiekuńczego
Pogotowie Opiekuńcze w Piotrkowie Trybunalskim obsypane świątecznymi podarunkami. Wszystko za sprawą zbiórki, którą zorganizował piotrkowski hipermarket Auchan.
Wigilia z serca dla Maciusia
W Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Przyrody we Włodzimierzowie odbyła się w sobotę II edycja gminnej „Wigilii z serca”. Świąteczne spotkanie zapoczątkowało zbiórkę pieniędzy dla potrzebującego Maciusia Magiery.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat