Artykuły do tagu: Bombki

Nietypowe bombki na piotrkowskiej choince
Bombki z napisami "Konstytucja" oraz "wolne sądy" zawisły na miejskiej choince w Rynku Trybunalskim. Nieprzypadkowo znalazły się na tej części świątecznego drzewka, które jest naprzeciwko biura posłów Prawa i Sprawiedliwości.
Piotrkowska manufaktura bombek
Przystrajanie choinki to tradycja znana nam od stuleci. Samo drzewko jest symbolem odradzania się i płodności, a kuliste bombki nawiązują do jabłek, które Adam i Ewa zerwali z biblijnego drzewa życia. Obecnie jednak nasze choinki przystrajamy w ozdoby o najróżniejszych kształtach i kolorach. Bombki zamieniają się w małe dzieła sztuki. Ich produkcję podpatrywaliśmy w piotrkowskiej fabryce ozdób świątecznych Szkło-Dekor.
Biblioteka w Woli Krzysztoporskiej zaprasza na malowanie bombek
Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Krzysztoporskiej zaprasza (osoby dorosłe) do udziału w warsztatach artystycznych „Malowanie bombek świątecznych”.
Zwiedzali piotrkowską manufakturę bombek
Jak powstają bombki, jak są dekorowane, jakich technik używa się podczas ich malowania - tego w piątek (6 grudnia) dowiedzieli się uczestnicy wycieczki do piotrkowskiej fabryki bombek Szkło-Decor.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat