Artykuły do tagu: BożeCiało

Boże Ciało w Moszczenicy
W Moszczenicy uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Św. Liturgii przewodniczył biskup Ireneusz Pękalski. Tradycyjnie po mszy wyruszyła procesja do czterech ołtarzy.
Boże Ciało w Piotrkowie. Procesje na ulicach
Wierni Kościoła katolickiego obchodzili w czwartek 31 maja Boże Ciało - ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.
Boże Ciało w Piotrkowie. Na finał procesja z pochodniami
- Jezus nas kocha, dzięki niemu jesteśmy, mamy rodziny. Zaprośmy go dzisiaj, bo kolejna okazja dopiero za rok – mówił podczas kazania ks. Mariusz Jersak, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie. Po mszy św. ruszyła procesja z pochodniami, ostatnia tego dnia w trybunalskim grodzie.
Boże Ciało w Moszczenicy
15 czerwca obchodzimy Boże Ciało. W Moszczenicy uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Św. W liturgii wziął udział biskup Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej. Tradycyjnie już po mszy wierni ruszyli w procesji do czterech ołtarzy.
Długi weekend. Jedźcie ostrożnie
Rozpoczyna się kolejny długi weekend, a wraz z nim akcja "Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017". Jak czytamy na stronie Komendy Głównej Policji, o nasze bezpieczeństwo dbać ma znacznie więcej policjantów z wydziałów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast.
Święto Bożego Ciała na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego [GALERIA]
Wierni Kościoła katolickiego obchodzą dziś Boże Ciało - ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.
Policja apeluje – nie dajmy się zabić na drodze!
Do 29 maja prowadzone będą wzmożone policyjne działania na drogach. Długie weekendy oznaczają znaczne natężeniem ruchu, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z miejskich aglomeracji. Pewne zagrożenia stanowią także procesje, jakie odbywają się w święto Bożego Ciała.
Boże Ciało w Piotrkowie. Procesja z kościoła farnego [ZDJĘCIA]
Dziś Boże Ciało – ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.

fot. as
Przed nami długi weekend i więcej kontroli drogowych
Od 3 czerwca do 8 czerwca prowadzone będą wzmożone policyjne działania na drogach.
Dzieci sypią kwiaty - Boże Ciało w Piotrkowie
Dziś Boże Ciało – ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat