Artykuły do tagu: BitwaWarszawska

Wiktor Zborowski : Wołają za mną Dziabąg
W jakich filmach związanych z Piotrkowem i okolicą zagrał? Kto i dlaczego woła za nim Dziabąg? Dlaczego po roli w „Uchu Prezesa” nie zgolił brody? Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, Wiktor Zborowski, opowiedział nam o specyfice swego zawodu.
Upamiętnili żołnierzy polskich walczących z bolszewikami
Uroczystości upamiętniające 97.rocznicę Bitwy Warszawskiej odbyły się również w Piotrkowie. Władze miasta i powiatu, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.
W sobotę 95. rocznica cudu nad Wisłą
Władze miasta zapraszają piotrkowian do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Piotrków. W rocznicę
90 lat temu zdarzył się cud. Młode państwo, które walczyło o granice, nagle musiało walczyć również o przetrwanie. Sowiecka Rosja nie miała bowiem zamiaru uzyskać jak najwięcej z polskiego terytorium. Lenin i spółka dążyli do likwidacji Polski, ale także Niemiec, Węgier, Austrii i innych państw. Rewolucja miała stać się ogólnoeuropejską. Na przeszkodzie w realizacji tych celów stanął jednak Józef Piłsudski i naród kraju, który po latach niewoli walczył o niepodległy byt.
Z okazji Bitwy Warszawskiej w całym kraju odbywały się okolicznościowe uroczystości. Piotrków również nie mógł zapomnieć o bohaterach 1920 roku. W niedzielę 15 sierpnia pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza wieńce złożyli: przewodniczący Rady Miasta Paweł Szcześniak i wiceprezydent Andrzej Kacperek.
W związku z realizacją zdjęć do filmu BITWA WARSZAWSKA 1920 z ruchu wyłączone są niektóre ulice wokół Rynku Trybunalskiego. Jak się okazuje jest to realny problem dla niektórych przedsiębiorców z ulicy Starowarszawskiej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat