Artykuły do tagu: Bieda

Trwa weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki
W sobotę rano rozpoczął się weekend cudów, czyli finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Baza sztabu dla Piotrkowa i regionu mieści się w tym roku w budynku gimnazjum w Szydłowie, gdzie darczyńcy przywożą paczki, a 27 wolontariuszy rozwozi je do rodzin.
„Bardziej niż głodu boję się zimna”. Co wynika z raportu o biedzie w Polsce?
„Bardziej niż głodu boję się zimna” - te słowa zostały wypowiedziane w Polsce w roku 2019. Usłyszeli je wolontariusze Szlachetnej Paczki, którzy co roku docierają do tysięcy ludzi z takimi historiami. 27 listopada ukazał się „Raport o biedzie” – unikatowa publikacja zbierająca dane i historie obrazujące to, jak dziś wygląda ubóstwo w Polsce.
08.12.2015 08:43
Zebrali 5 ton żywności
Ponad 5 ton jedzenia dla najbardziej potrzebujących zebrali piotrkowianie podczas weekendowej akcji Banku Żywności. W Piotrkowie żywność zbierana była w 14 sklepach.
Jaka jest skala biedy w Piotrkowie Trybunalskim?
Miesięcznie Piotrków dożywia 4,5 tysiąca osób. Wydaje się (trochę) za dużo jak na miasto, w którym (realnie) mieszka mniej niż 70 tysięcy ludzi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat