Artykuły do tagu: Biblioteka

Półtora miliona na przebudowę skrzyżowania ulic Wolborska, Wierzejska, Wyzwolenia, Rzemieślnicza, pół mln na trzeci etap obwodnicy - już wiadomo, na jakie inwestycje mogą w przyszłym roku liczyć piotrkowianie i ile pieniędzy planuje przeznaczyć miasto na ich realizację. Podajemy najważniejsze inwestycyjne plany w oparciu o projekt budżetu miasta na 2009 rok.
“Kultura polska” to tytuł najnowszej wystawy zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
Dla czytelników, którzy od dłuższego czasu przetrzymują książki lub je zagubili to z pewnością nie jest dobra wiadomość. Biblioteka Pedagogiczna jeszcze od grudnia br. dane o swoich dłużnikach przekazywać będzie do firmy windykacyjnej.
01.10.2008 16:07
Była sobie biblioteka ?
Wygląda na to, że budowa miejskiej biblioteki publicznej znów przesunie się w bliżej nieokreśloną przyszłość. W najbliższym czasie miasto nie będzie starać się o pieniądze z Ministerstwa Kultury na budowę biblioteki. Do 30 września miasto miało czas na przystąpienie do konkursu w celu uzyskania środków unijnych na realizację projektu. Do konkursu nie przystąpiło. Co było tego powodem i co z ponad milionem złotych wydanym na projekt nowej biblioteki?
Biblioteka za 43 miliony ?
W projekcie zaplanowano prawie wszystko. Nowoczesny wygląd budynku, dwie strefy użytkowe. Przewidziano dobry widok na Stare Miasto z wnętrza budynku, szklane ściany i dach, przestronny hall, stanowiska internetowe, kawiarnię, antykwariat, małą salę konferencyjną (kinową), klimatyzację. Nie przewidziano tylko jednego - ceny...
Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Ręcznie mogą już bezpłatnie korzystać ze sprzętu komputerowego przekazanego gminie w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – „Ikonka”.
250 tys. złotych od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Piotrków dostanie 250 tysięcy złotych z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowę Miejskiej Biblioteki Publicznej. Piotrków znalazł się na liście 240 miast i gmin, których wnioski rozpatrzono pozytywnie.
To motto tegorocznych obchodów „Roku Zbigniewa Herberta”. W Piotrkowie otwiera go wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej, poświęcona życiu i twórczości Księcia Poetów.
27.03.2008 15:38
Nowa biblioteka
Czy 10 marca 2008 r. przejdzie do historii naszego miasta jako dzień narodzin nowego gmachu biblioteki w Piotrkowie? W poniedziałek po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć koncepcję architektoniczną nowej książnicy. Należy dodać, że koncepcję śmiałą, przemyślaną i ciekawą. Uczciwie należy podkreślić, że także dość drogą w realizacji. Zaprezentowana w poniedziałek w dotychczasowym gmachu biblioteki przy ulicy Jerozolimskiej koncepcja architektoniczna jest trzecią z kolei przedstawioną przez Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego "Budopol" SA.
O kolejny rok przesunie się budowa nowej miejskiej biblioteki. W ubiegłym roku urzędnicy przewidywali koniec inwestycji w 2009 roku. Teraz mowa jest juz o 2010 roku.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat