Artykuły do tagu: Biala

Tragedia w gminie Sulejów. Dwie osoby nie żyją
Dwie osoby zginęły w wypadku na wysokości miejscowości Biała w gminie Sulejów. Na drodze wojewódzkiej 742 zderzyły się dwa samochody osobowe.
Z cyklu „Przyroda zawsze Ci odda”: Kurnędz i Biała
Niespełna 4 km na południe od Sulejowa znajduje się miejscowość Kurnędz, dawna wieś rządowa z folwarkiem, idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku w czystym ekologicznie terenie, przyjaznym zarówno dzieciom jak i seniorom.
Biała Sobota w przyszpitalnej poradni dla kobiet
Cytologia to proste, a jednocześnie niezwykle ważne badanie, które w sposób pewny i dokładny ocenia stan szyjki macicy oraz wykrywa wszystkie zachodzące w niej zmiany, np. stany zapalne, nadżerki oraz raka we wczesnym stadium, co daje stuprocentową pewność wyleczenia.
W weekend świętują gospodynie
Już w najbliższą sobotę gospodynie z terenów dawnego województwa piotrkowskiego mają swoje święto. Wszystko to z okazji 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich. Uroczystości organizowane są przez Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Piotrkowie.
Wspólnie przeciw białaczce - akcja w WSH
Zapraszamy do udziału w projekcie „Dwa wymazy i do bazy”, w którym uczestniczy Wyższa Szkoła Handlowa w Piotrkowie. Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku zostanie przeprowadzona 18 i 19 kwietnia w siedzibie szkoły przy ul. Słonecznej 1.
Dzień Dawcy Szpiku w Piotrkowie
W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy, wśród 22 mln osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy Fundacja DKMS wraz ze Szkołą Policealną Samorządu Województwa Łódzkiego im. Mikołaja Kopernika organizują w Piotrkowie Dzień Dawcy Szpiku.
Biała wstążka w Piotrkowie – Elżbieta Radziszewska w kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet
– Nie stosuję przemocy fizycznej, ani psychicznej. Gdy taką widzę reaguję. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla bicia, dla psychicznego nękania czy dla ekonomicznego ubezwłasnowolnienia – mówiła dziś Elżbieta Radziszewska, przypinając mężczyznom białe wstążki, symbol męskiego sprzeciwu wobec przemocy wobec kobiet. Wicemarszałek Sejmu RP odwiedziła w ramach akcji społecznej m.in. piotrkowską komendę policji, urząd miasta, komendę Straży Miejskiej oraz redakcję radia Strefa FM.
Nie żyje 62-letni rowerzysta
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś ok. godz. 13.30 na drodze wojewódzkiej nr 742 na wysokości miejscowości Biała w gminie Sulejów.


W ośrodku wczasowo-kolonijnym w Białej odbył się Turniej Piłki Nożnej o puchar burmistrza Sulejowa.
16.05.2013 11:55


Sulejów zaprasza do spędzenia wolnego czasu w świetlicach wiejskich w Białej oraz Kole. Ta w Białej otwarta jest w każdy czwartek, piątek i sobotę po południu. Z kolei świetlica w Kole zaprasza w piątki, soboty i niedziele.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat