Artykuły do tagu: Białaczów

Pijanego kierowcę zatrzymał... jeleń
Wiele szczęścia w nieszczęściu, miał 36 letni kierowca citroena, który spowodował kolizję w powiecie opoczyńskim. Mężczyzna, który nigdy nie podchodził do egzaminu na prawo jazdy, prowadził pojazd, mając 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zastali niepokojący widok.
Wjechał motocyklem w sklep
24-latek kierujący motocyklem marki Yamaha wjechał w narożnik jednego ze sklepów w Białaczowie w powiecie opoczyńskim. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania jednośladem. Ponadto był pod wpływem alkoholu, jednak zapewnia, że spożył go dopiero po zdarzeniu.
Z regionu piotrkowskiego po Oskara?
„Zimna wojna”, do której część zdjęć nakręcono na przełomie zimy i wiosny 2017 roku w pałacu w Białaczowie, nieopodal Opoczna, zdobyła trzy nominacje do Oskara. Czarno-biała historia trudnej miłości Zuli i Wiktora wyreżyserowana przez Pawła Pawlikowskiego 24 lutego powalczy o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia i najlepszy reżyser.
W weekend świętują gospodynie
Już w najbliższą sobotę gospodynie z terenów dawnego województwa piotrkowskiego mają swoje święto. Wszystko to z okazji 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich. Uroczystości organizowane są przez Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Piotrkowie.
Więźniowie pomagają usuwać szkody
Więźniowie z piotrkowskiego Aresztu Śledczego pomagają usuwać szkody, jakie wyrządziła nawałnica w gminie Białaczów.
W związku z nawałnicą jaka przeszła nad terenem powiatu opoczyńskiego, grupa 17 skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim (w Goleszach) została skierowana do pomocy przy pracach związanych z usuwaniem szkód w gminie Białaczów.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat