Artykuły do tagu: Bezrobocie

Piotrków. ABC Biznesu rozpoczęte
Jak założyć własną firmę, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie, jak rozliczać się z urzędem skarbowym - to tylko niektóre tematy, które będą poruszane podczas trzydniowego seminarium "ABC Biznesu", które rozpoczęło się we wtorek w piotrkowskim Starostwie Powiatowym.
Chcesz założyć firmę? Przyjdź na seminarium
ABC Biznesu to tytuł seminarium, które odbędzie się w dniach 13 - 15 października w Starostwie Powiatowym w al. 3 Maja 33 w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie przeznaczone jest dla osób planujących uruchomienie własnej działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców, którzy poszukują alternatywnych źródeł finansowania swojej działalności. Udział jest bezpłatny.
Motex z Sulejowa bez kontraktu. 170 osób do zwolnienia
170 osób straci pracę. Zwolnienia grupowe już w czerwcu zapowiedziała spółka Motex z Sulejowa, przez lata szyjąca bieliznę dla niemieckiego Triumpha.
Po 7,5 tys. zł dla młodych. Czym jest bon na zasiedlenie?
Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie w dalszym ciągu dysponuje wolnymi środkami, z których skorzystać mogą młodzi (do 30 roku życia). Chodzi o tzw. bon na zasiedlenie.
Bezrobocie w Piotrkowie i powiecie. Tak dobrze nie było od lat
Rekordowy spadek bezrobocia odnotowali pracownicy piotrkowskiego pośredniaka. Tak dobrze nie było od ośmiu lat.
Tylko połowa kobiet w naszym województwie jest aktywna zawodowo
Jedynie 49,2% kobiet w wieku produkcyjnym w województwie łódzkim pracuje lub szuka pracy. GUS opublikował dane dotyczące aktywności zawodowej Polaków.
Jest bezrobocie, bo ludziom nie chce się pracować?
Tytułową, dość kontrowersyjną opinię, zamieścił na portalu społecznościowym jeden z młodych piotrkowskich przedsiębiorców. I się zaczęło.
Bezrobocie w naszym regionie. Kiedy będzie lepiej?
Najgorszy był styczeń. Nie tylko w naszym regionie, ale w całym kraju stopa bezrobocia gwałtowanie wzrosła.
127 tysięcy bezrobotnych w naszym województwie
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące stanu bezrobocia w końcu grudnia 2014 r. Wyniki wskazują, że w województwie łódzkim bez pracy pozostaje ponad 127 tysięcy osób.
PUP: Staże dopiero w przyszłym roku
Liczysz na staż lub dofinansowanie własnej działalności gospodarczej przez Powiatowy Urząd Pracy? Poczekaj do przyszłego roku, w tym nie ma już na to środków.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat