Artykuły do tagu: Bezpieczeństwo

Uwaga, piotrkowianie! Zmiany kursowania i ograniczenia w MZK
Na mocy rozporządzenia ministra zdrowia z 24 marca 2020 r. zaostrzono zasady przemieszczania się. Jedna z regulacji dotyczy przejazdów komunikacją miejską. Od 25 marca do 11 kwietnia środkami publicznego transportu zbiorowego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących. Pasażerowie zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do tego nakazu. Należy zajmować co drugie miejsce siedzące w autobusie.
Policja ostrzega. Oszukują
W trudnej sytuacji stosunkowo łatwo potrafią się odnaleźć... przestępcy. Piotrkowska policja ostrzega przed oszustami, złodziejami i zwykłymi cwaniakami żerującymi na ludzkim strachu i niepewności.
Profilaktyka antywirusowa w urzędach w regionie
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego wprowadza środki profilaktyczne w związku z rozwojem zarażeń koronawirusem (COVID-19). Urzędnicy zalecają, aby do niezbędnego minimum ograniczyć wizyty w magistracie. Podobnie jest w urzędach gmin w naszym powiecie.
Wojska Obrony Terytorialnej pomogą w walce z koronawirusem
Wojska Obrony Terytorialnej zmieniają model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Powód to oczywiście chęć pomocy w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Łódzcy Terytorialsi będą wspierać służby specjalistyczne, odciążać cywilną służbę zdrowia, wspierać opiekę osób starszych oraz edukować otoczenie.
Wprowadzono kontrole graniczne
Na głównych przejściach granicznych wprowadzono kontrole sanitarne, by zapobiegać niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa. Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zamieszczone zostały wzory tzw. formularzy lokalizacyjnych. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka zarażenia ich wirusem.
W szkołach bez wycieczek i wizyt gości
Zaprzestanie organizacji wycieczek i wyjazdów oraz przyjmowania gości (grup zorganizowanych) – takie wytyczne od wojewody łódzkiego otrzymały wszystkie placówki oświatowe z naszego województwa.
Rusza budowa zatok na DK 12
We wtorek rozpoczęła się budowa zatok autobusowych na DK 12 między Sulejowem i Przygłowem.
Wolbórz: rozmawiali o bezpieczeństwie i ASF
Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Wolborzu omawiała kwestie związane z porządkiem publicznym oraz bezpieczeństwem sanitarnym odnośnie Afrykańskiego Pomoru Świń.
Bezpieczny senior w piotrkowskiej mediatece
Spotkanie w ramach akcji "Bezpieczny senior" zorganizowała Komenda Miejska Policji w Piotrkowie w Mediatece 800-lecia. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, banków oraz duchowieństwa. Cel to wypracowanie metod przeciwdziałania przestępstwom dotykających osób starszych.
Budowa S12 ruszy najwcześniej w… 2024 roku?
Budowa wyczekiwanej przez mieszkańców regionu drogi S12 ruszy dopiero w latach 2024 – 2026. Taką informację przekazano w Sejmie, gdzie odbyło się posiedzenie zespołu parlamentarnego do spraw budowy drogi ekspresowej S12. Uczestniczył w nim m.in. starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat