Artykuły do tagu: BWA

Przedostatni festyn już za nami
W czwartek, 17 sierpnia 2017 r. na terenie auto giełdy przy Dmowskiego odbył się przedostatni w te wakacje Festyn Rodzinny.
W tym roku na kąpielisku Słoneczko prawdopodobnie pojawią się nowe atrakcje, które z pewnością ucieszą najmłodszych.
Nie milkną kontrowersje wokół włączenia galerii BWA w Piotrkowie w struktury Ośrodka Działań Artystycznych. Przypomnijmy, że zgodnie z wolą radnych od początku 2009 roku, Galeria Biura Wystaw Artystycznych straciła autonomię i stała się częścią instytucji kulturalnej zarządzanej przez Stanisława Piotra Gajdę.
Bronią przed
Dopóki uprawiane w Piotrkowie różne dziedziny sztuki najnowszej nie wchodziły w drogę sztuce rozumianej bardziej tradycyjnie, dopóty środowisko, ceniące wyżej tę drugą, przechodziło obok pierwszej z wyraźną obojętnością. Z początkiem nowego roku, stare - bliżej niż kiedykolwiek - spotka się z nowym.
Idzie nowe - decyzją radnych Galeria Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Sieradzkiej straciła autonomię i od nowego roku będzie częścią Ośrodka Działań Artystycznych z siedzibą przy ul. Dąbrowskiego 5. Poza nazwą zmieni się także nieco charakter dotychczasowej galerii, która przez niektórych była nazywana nieco skostniałą.
Skierniewickie środowisko widziane oczami tamtejszych artystów plastyków można oglądać od 12-ego lipca w Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie na wystawie pt. "Letnie klimaty".
Obrazy oraz obiekty przestrzenne zdominowały Biuro Wystaw Artystycznych w Piotrkowie. Wszystko za sprawą wystawy pt. "Wartości" autorstwa piotrkowianina Janusza Kucharskiego, która jest już dostępna dla zwiedzających od 14 czerwca.
Rysunki Zdzisława Beksińskiego w Piotrkowie !
Wielka gratka dla miłośników twórczości Zdzisława Beksińskiego. Od 10 maja w Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie wystawa rysunków tego artysty.
- Tak we wstępie do nowego katalogu Józefa Jakubczyka "tkanina" pisze francuska pisarka Michele Ressi. Zarówno katalog, jak i prace artysty: gobeliny, obrazy, zdjęcia będzie można zobaczyć po 12 latach znów w Piotrkowie, w galerii BWA. Wernisaż inaugurujący III Piotrkowskie Dni Kultury odbędzie się dnia 29.04.08 r. o godz. 18:00. Wystawa będzie trwać tylko 6 dni, do 5.05.08 r., by potem pojechać do Galerii "Le Mouton a Cinq Pattes" w Saint Etienne we Francji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat