Artykuły do tagu: Ból

Ból częściej odczuwamy w wilgotne i wietrzne dni
W wilgotne i wietrzne dni, niezależnie od temperatury powietrza, możemy być bardziej podatni na bóle, np. bóle reumatyczne – wynika z badań brytyjskich specjalistów. Pisze o tym BBC News.
Płukanie gardła - najlepsze sposoby na ból gardła
Ból gardła zazwyczaj jest pierwszym symptomem przeziębienia oraz innych chorób atakujących układ oddechowy, jak grypa czy angina. Należy przy tym do objawów niezwykle uciążliwych i nieprzyjemnych, dlatego chętnie sięgamy po wszelkie sposoby na jego złagodzenie. Największą popularnością, obok pastylek, cieszy się płukanie gardła. Poznaj apteczne oraz domowe sposoby na ból gardła i dowiedz się, jakie są najlepsze płukanki!
Dlaczego bolą nas mięśnie? Czy świadczy to o poważnej chorobie?
Ból mięśni jest częstym skutkiem występującym po intensywnym wysiłku fizycznym. Szczególnie wtedy, gdy od dłuższego czasu nic nie ćwiczyliśmy. Zazwyczaj bólowi towarzyszą ogólne objawy zmęczenia, bólu stawów, gardła, czy nawet gorączka. Istnieje wtedy możliwość, że jest to grypa. Jeżeli jednak ból jest przewlekły i odczuwamy go przez dłuższy czas, mimo że dużo odpoczywamy, nie trenujemy, ani nie występują u nas objawy przeziębienia może to oznaczać, że zwiastuje to na poważniejszą chorobę. Co może być przyczyną bólu mięśni?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat