Artykuły do tagu: Azja

Podsumowano kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł
Po raz trzynasty w Piotrkowie zakończono ogólnopolską kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Jej podsumowanie odbyło się 4 listopada w sali widowiskowej MOK.
Gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy
Dziś, 21 kwietnia, uczniowie III klas gimnazjum rozpoczęli egzaminy sprawdzające ich wiedzę humanistyczną.
Dostaniesz za to, że się urodziłeś!
Jeden z uczniów wchodzi rano do szkoły. Już na powitanie słyszy: “Dzisiaj dostaniesz bicie!”. Kiedy pyta, za co, słyszy: “Za nic, za to, że się urodziłeś”. Innym razem piotrkowska gimnazjalistka* słyszy: “Rozpier... ci szklankę na ryju... Znam takich, co ci buźkę przerobią”. Tylko kilka spośród wielu spraw dotyczących zastraszania i bicia trafia na policję!
Znamy już rozstrzygnięcia piotrkowskiego Festiwalu Twórczości Przedszkolaków „Fantazja”.
Festiwal Twórczości Przeszkolaków
W środę (2 kwietnia) w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbył się Festiwal Twórczości Przedszkolaków "Fantazja".
Po raz dwunasty zaśpiewali podczas „Fantazji
We wtorek w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbyła się XII edycja Festiwalu Twórczości Przedszkolaków „Fantazja”.
Janusz Palikot wychodzi, poseł Domaracki zostaje
Poseł Janusz Palikot ogłosił w Krakowie akt apostazji, czyli oświadczenie woli opuszczenia Kościoła Rzymskokatolickiego, jako powód podając “skrajny materializm, upadek etyczny, upartyjnienie Kościoła”. Ilu partyjnych kolegów pójdzie w jego ślady i czy zrobi to piotrkowski poseł Ruchu Palikota Marek Domaracki?
MOK: Festiwal „Fantazja” po raz dziewiąty
W piotrkowskim Miejskim Ośrodku Kultury już po raz dziewiąty odbył się Festiwal Przedszkolaków „Fantazja”.
25 i 26 kwietnia (godz. 18.00) w Miejskim Ośrodku Kultury odbywać się będzie Powiatowy Festiwal Twórczości Przedszkolaków "Fantazja".
Znamy już wyniki tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. 25,31 punktów na 50 możliwych z części humanistycznej i 23,63 na 50 z części matematyczno-przyrodniczej – to ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego, który uczniowie zdawali w kwietniu. Egzamin przyniósł słabsze wyniki niż przed rokiem. A jak na tle średniej krajowej uplasowali się gimnazjaliści z Piotrkowa?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat