Artykuły do tagu: Azja

Prezydent Piotrkowa o likwidacji gimnazjów
Gimnazja zostaną zlikwidowane – to już fakt. W Piotrkowie mamy 5 takich placówek. O tym, jak będzie przebiegał proces ich wygaszania rozmawiamy z prezydentem miasta Krzysztofem Chojniakiem.
PSL też broni gimnazjów
Pozostajemy przy sprawach związanych z reformą edukacji. Polskie Stronnictwo Ludowe protestuje przeciwko projektowi likwidacji gimnazjów. Dlaczego? Tłumaczył to na antenie radia przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Co z budynkami po gimnazjach ?
W przyszłym roku szkolnym prawie na pewno czekają nas zmiany w edukacji. Wygaszane będą gimnazja. W Piotrkowie jest ich pięć, co zatem stanie się z budynkami po tych szkołach?
Nowy rok szkolny, a zmiany w oświacie
Wakacje powoli dobiegają końca, więc zarówno rodzice wraz z dziećmi, jak i nauczyciele przygotowują się do roku szkolnego. W związku z reformami wprowadzonymi przez rząd, 1 września przyniesie wiele znaków zapytania.
Gratulacje dla gimnazjalistów z Piotrkowa!
Gimnazjaliści z Piotrkowa Trybunalskiego powyżej średniej krajowej. Są już wyniki egzaminów. Okazuje się że uczniowie z Piotrkowa wypadli znacznie lepiej niż ich koledzy z gimnazjów powiatowych.
Gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy
Punktualnie o 9:00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. W Piotrkowie zmaga się z nim 834 uczniów. W całym kraju egzamin zdaje ponad 360 tysięcy osób.
Wkrótce ruszy nabór do przedszkoli, podstawówek i gimnazjów
Wkrótce ruszy nabór dzieci do przedszkoli samorządowych oraz miejskich szkół podstawowych i gimnazjów.
Kto poniesie koszty likwidacji gimnazjów?
Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce, by polska szkoła była taka jak przed 16 laty - 8 lat podstawówki i 4 lata szkoły średniej. Czy powrót do tego, co było to dobra decyzja? Koszty zmian z pewnością poniosą samorządy, które przed laty zadłużały się, by wybudować gimnazja.
Podsumowano kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł
Po raz trzynasty w Piotrkowie zakończono ogólnopolską kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Jej podsumowanie odbyło się 4 listopada w sali widowiskowej MOK.
Gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy
Dziś, 21 kwietnia, uczniowie III klas gimnazjum rozpoczęli egzaminy sprawdzające ich wiedzę humanistyczną.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat