Artykuły do tagu: Autyzm

Niebieskie Igrzyska w Piotrkowie
Niebieskie Igrzyska. To pod tym hasłem kryje się wyjątkowa forma obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Udział w tej akcji wzięły dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 2 Villa Bambini.
Książka na weekend – opowieść poruszająca temat autyzmu
Na ten weekend proponujemy zestaw, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Proponujemy ciekawą książkę dla osób, które mają w swoim otoczeniu dzieci ze spektrum autyzmu. To nie tylko ciekawa fabuła, ale też karty pracy dołączone przez autorkę. Do tego zestaw wzbogaciliśmy o mocny thriller i powieść gangsterską. Z pewnością jest w czym wybierać.
Z empatią o autyzmie. Wyjątkowy konkurs dla przedszkolaków
"Autyzm w świadomości dzieci" - pod takim hasłem w Piotrkowie odbył się konkurs plastyczny poświęcony zagadnieniom autyzmu. Organizatorem przedsięwzięcia było Przedszkole Specjalne "Kolorowe Kredki".
Skąd się wziął ruch antyszczepionkowy? Radny-lekarz walczy z mitami
Szczepionka może wywołać u dziecka autyzm – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przez ruchy antyszczepionkowe mitów. O uprzedzeniach, przekłamaniach, nieporozumieniach i mitach właśnie mówił w programie O tym się mówi w Strefie FM lekarz rodzinny i piotrkowski radny Przemysław Winiarski.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Poradnia zaprasza na konsultacje
W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza na konsultacje psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek i dotyczyły między innymi zaburzeń komunikacji językowej.
Tydzień świadomości autyzmu w Piotrkowie
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkania konsultacyjne nauczycieli, rodziców dzieci autystycznych oraz rodziców dzieci, które nie posiadają diagnozy autyzmu, ale w codziennym funkcjonowaniu przejawiają: wyraźne deficyty w komunikacji werbalnej i niewerbalnej; nieumiejętność rozwijania i utrzymywania relacji z rówieśnikami właściwej dla poziomu rozwoju; ograniczone, powtarzalne wzorce zachowań, zainteresowań i aktywności.
Rodzicu, obserwuj swoje dziecko!
Wiele problemów rozwojowych u dzieci specjaliści są w stanie wykryć już w pierwszym czy drugim roku życia dziecka. Dzisiejsze metody badań potrafią wykryć autyzm już w 16 miesiącu życia. Równie wcześnie można wykryć i leczyć wady wzroku i słuchu. Jednak to rodzice muszą obserwować dziecko i w razie wątpliwości przyprowadzić je do poradni. Na co powinni zwrócić uwagę? Co powinno ich zaniepokoić? Jakie sygnały wysyła dziecko, kiedy coś jest nie tak? Na te pytania odpowiada pedagog Małgorzata Grzędowska.
28.01.2012 13:30
1% twój dar serca!
Chory na autyzm Tobiaszek prosi o Państwa pomoc, każdy dzień bez terapii oddala go od naszego świata.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat