Artykuły do tagu: ArkadiuszAdamczyk

Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości
W muzeum w Piotrkowie w środę odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”. Wykładu prof. Arkadiusza Adamczyka wysłuchała młodzież piotrkowskich szkół średnich.
Przewroty antyparlamentarne – tradycja i współczesność
„Przewroty antyparlamentarne – tradycja i współczesność” to nazwa konferencji naukowej jaka odbywa się w piotrkowskim Muzeum. Wśród wykładowców są naukowcy z wielu uczelni w całej Polsce.
 Profesor z piotrkowskiej uczelni w Zespole Ekspertów ds. TK
Prof. UJK dr hab. Arkadiusz Adamczyk znalazł się w gronie 15 ekspertów w Zespole do spraw problematyki Trybunału Konstytucyjnego. Pierwsze spotkanie tego grona odbyło się 31 marca w Sejmie.
Profesor Adamczyk nadal w grze o fotel wojewody
Wkrótce poznamy nowego wojewodę łódzkiego. Decyzję w sprawie wyboru podejmie premier Beata Szydło w porozumieniu z Mariuszem Błaszczakiem, ministrem spraw wewnętrznych i administracji.
Profesor piotrkowskiej uczelni kandydatem na wojewodę
Prof. Arkadiusz Adamczyk z piotrkowskiej filii UJK jest kandydatem na wojewodę łódzkiego – donosi dzisiejszy „Dziennik Łódzki”.
Władze UJK wyjaśniają
W związku z dzisiejszym artykułem „Rewitalizacja społeczna do kosza” oświadczenie wydały władze piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Rewitalizacja społeczna do kosza?
12 marca 2014 zawarte zostało porozumienie o współpracy między Miastem Piotrków, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim, Sądem Okręgowym oraz Komendą Miejską Policji w sprawie realizacji projektu „Rewitalizacji Społecznej Miasta Piotrkowa Trybunalskiego 2014-2020”. Może on jednak nie zostać zrealizowany ze względu na decyzje władz piotrkowskiej uczelni.
Piotrków. Konferencja naukowa na Zamku
„Ministrowie spraw zagranicznych RP” – to nazwa konferencji, która trwa w piotrkowskim Muzeum. Udział w niej biorą najwybitniejsi znawcy dyplomacji w kraju m.in. prof. Waldemar Paruch z UMCS czy Wojciech Skura z Uniwersytetu Pomorskiego. Swoje referaty przygotowali także przedstawiciele organizatora czyli Instytutu Stosunków Międzynarodowych piotrkowskiej filii UJK.
Rzecz o przewrocie majowym i stanie wojennym
"Nieuprawnione analogie - wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku a przewrót majowy w 1926 roku" to tytuł wykładu jaki wygłosił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu w Piotrkowie prof. Arkadiusz Adamczyk. Wykładowca UJK mówił o analogiach między tymi ważnymi w historii Polski, wydarzeniami.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat