Artykuły do tagu: AresztŚledczy

Praca dla więźniów. Czy   w Piotrkowie powstanie hala?
W ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości na terenach więzień powstają hale produkcyjne, w których będą pracować będą pozbawieni wolności. Zakłada on także możliwość nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów oraz ulg dla przedsiębiorców zatrudniających zatrzymanych.
24.12.2018 19:22
Święta za kratami...
Boże Narodzenie to okres szczególny, który poświęcamy przede wszystkim na spotkania z rodziną. Czy świąteczny nastrój może zapanować także w takim miejscu, jak więzienie? O tym opowiada Patryk, jeden z osadzonych w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim.
Arcybiskup w piotrkowskim areszcie
Prawie 30 osadzonych z piotrkowskiego Aresztu Śledczego wzięło udział w wyjątkowej mszy św., którą z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia odprawił w więziennej kaplicy arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś.
Piotrkowski areszt kształci przyszłych glazurników
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim trwa kurs zawodowy dla skazanych przyuczający ich do zawodu glazurnika. To już ostatnie szkolenie zorganizowane przez piotrkowską jednostkę penitencjarną w 2018 roku.
Strażnik więzienny z Piotrkowa kolejny raz uratował życie
Samochód zaopatrzenia zaparkowany na parkingu przed piotrkowskim aresztem stanął w płomieniach. Kierowca niczego nie zauważył, bo postanowił uciąć sobie drzemkę. Na ratunek pospieszył strażnik więzienny.
Pracownicy aresztu wiedzą, jak postępować z niepełnosprawnymi osadzonymi
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim z działów penitencjarnego, terapeutycznego i ochrony wzięli udział w szkoleniu z zakresu postępowania z więźniami niepełnosprawnymi.
Piotrkowscy skazani będą pracować dla nowego kontrahenta
Kolejni więźniowie będą mogli pracować nie opuszczając aresztu. Piotrkowski Areszt Śledczy podpisał umowę z nowym zewnętrznym kontrahentem.
Piotrkowski funkcjonariusz najlepszy w kolarstwie
Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim wygrał Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kolarstwie Szosowym, które odbyły się w Warce.
Połowa „siedzi”, połowa pracuje
Prawie połowa osadzonych w piotrkowskim Areszcie Śledczym pracuje. Co trzeci otrzymuje wynagrodzenie. To efekt zainicjowanego przez wiceministra sprawiedliwości programu „Praca dla więźniów”, którego cel to aktywizacja zawodową osadzonych, a co za tym idzie skuteczna resocjalizacja.
Areszt w Piotrkowie bez tajemnic
Areszt Śledczy w Piotrkowie otworzył nam swoje bramy. Funkcjonariusze Służby Więziennej pokazali nam cele dla osadzonych, kuchnię, spacerniak, strzelnicę, a nawet oddział dla niebezpiecznych osadzonych. Piątek, 30 czerwca to dzień Centralnych Obchodów Święta Służby Więziennej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat