Artykuły do tagu: Apteka

Spacer śladami piotrkowskich aptekarzy
Na spacer po mieście w tradycyjnej, a nie wirtualnej formie zaprasza w sobotę Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie. Uczestnicy pierwszej po pandemicznej przerwie wycieczki po trybunalskim grodzie będą mieli okazję zapoznać się z dziejami piotrkowskich aptek oraz usłyszeć o farmaceutach, którzy je prowadzili.
Chcą się szczepić, ale nie ma czym?
Po szczepionki na grypę ustawiają się kolejki, a tych w aptekach brakuje. Epidemia koronawirusa zdecydowanie zwiększyła zainteresowanie zaszczepieniem się. Pacjenci mają nadzieję, że uchroni ich to przed grypą i zmniejszy ryzyko zachorowania na COVID-19. Tymczasem aptekarze są bezradni i rozkładają ręce, bo szczepionek po prostu nie ma.
Leki kupimy tylko w aptece?
Sprzedaż leków w sklepach powinna być ograniczona. Tak uważa Naczelna Rada Aptekarska, która zaznacza, że leki powinny być sprzedawane przede wszystkim w aptekach.
Aptekarska wystawa w piotrkowskim Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy pt.: „W oparach rtęci i belladonny”, który odbędzie się we wtorek (14 maja) o 14.00. Wystawa pochodzi ze zbiorów technika farmacji Mateusza Danielczyka i prezentowana będzie w salach muzealnych w maju i czerwcu.
23.06.2017 08:57
Kradzież w aptece
W czwartek po południu strażnicy miejscy, patrolując okolice ulicy Iwaszkiewicza w Piotrkowie, zauważyli dwie biegnące chodnikiem kobiety. Wszystko wskazywało na to, że jedna goni drugą.
Fałszowali recepty, by kupować psychotropy
Policjanci z Opoczna zatrzymali dwóch 18-latków podejrzanych o podrabianie recept lekarskich. Fałszywe recepty przedkładali w aptekach i kupowali różne leki, najczęściej o działaniu psychotropowym.
Czy mogę kupić tabletkę „po”? Nigdy w życiu!
Przychodzi baba do apteki i pyta, czy może kupić tabletkę „po”. W odpowiedzi słyszy: „Nigdy w życiu!” Tak odpowiedział pracownik jednej z aptek w Piotrkowie. Czym właściwie jest tabletka „po” i dlaczego niektórzy nie zamierzają jej sprzedawać?
Rada Powiatu Piotrkowskiego ustaliła ostateczny harmonogram godzin pracy aptek ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie powiatu piotrkowskiego.
W aptece mogą zażądać ubezpieczenia dziecka
Idąc do apteki, aby wykupić leki dziecku, pamiętajmy, by mieć ze sobą odpowiednie dokumenty. Inaczej możemy nie dostać leku z refundacją. Przekonała się o tym pani Wioletta, która próbując wykupić lek dla dziecka, najpierw musiała okazać się dowodem potwierdzającym ubezpieczenie pociechy.
Zaostrza się konflikt na linii - NFZ - aptekarze - Ministerstwo Zdrowia. Do piątku przez godzinę dziennie apteki będą nieczynne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat