Artykuły do tagu: Andrzejki

Wróżba andrzejkowa na rok 2021
Andrzejki to czas wróżb i zabaw, które w dawnych czasach miały dać odpowiedź na pytania o zamążpójście lub ożenek. Dziś to już głównie tylko zabawa, ale wiele osób nadal bierze sobie wynik wróżby do serca. Podobnie jest z horoskopami. Poniżej prezentujemy wróżby andrzejkowe przygotowane na podstawie kart runicznych.
Andrzejkowe tradycje według seniorów
Artystycznie, radośnie, z pomysłem i z wróżbami - tak było podczas spotkania andrzejkowego, które odbyło się w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
Zabawa andrzejkowa w gminie Aleksandrów
W sobotę 23 listopada w świetlicy wiejskiej Siucicach odbędzie się spotkanie poświęcone promocji gminy Aleksandrów połączone z zabawą andrzejkową. Początek o 18.30.
Seniorzy świętowali Andrzejki
Wesoło, artystycznie i magicznie - takie były Andrzejki seniorów z Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK w Piotrkowie.
Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim organizują kolejną imprezę. Tym razem w Grotach Nagórzyckich odbędą się magiczne Andrzejki.
Będzie zabawa andrzejkowa w Woźnikach
Fundacja „Piekarnia Dobrych Uczynków” zaprasza mieszkańców Woli Krzysztoporskiej i miejscowości Woźniki na zabawę andrzejkową. Impreza odbędzie się w siedzibie fundacji w Woźnikach. Szczegóły na plakacie!
Tradycyjne wróżby na Andrzejki
Andrzejki w regionie piotrkowskim, jak i w całej Polsce obchodzone są w wigilię św. Andrzeja, (29 listopada). Tego dnia wróżyły tylko dziewczęta i wróżby przez nie praktykowane miały dawniej urok tajemny i możliwość udanej zabawy.
Na andrzejkowe wróżby i magiczne zioła
Klasyczne Andrzejki z klasycznymi wróżbami (dla każdego gościa!) w klubie Insomnia w piątek 30 listopada.
Andrzejkowa zabawa w nowej świetlicy
Ponad 100 dzieci wzięło udział w Wieczorze Andrzejkowym jaki odbył się w Białej, w oddanej niedawno za pieniądze unijne, świetlicy. Młodzi mieszkańcy gminy Sulejów brali udział w konkursach i zabawach. Każdy otrzymał też słodki poczęstunek.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat