Artykuły do tagu: Ameryka

Oszustwa metodą na żołnierza i chirurga. Policja ostrzega!
Dwie mieszkanki Tomaszowa straciły oszczędności życia, zostały wykorzystane przez oszustów działających metodą "na żołnierza amerykańskiego" i "na chirurga z Syrii".
Piotrkowscy fani amerykańskiej motoryzacji nie odwołują sezonu
Piotrkowianie zrzeszeni w łódzkiej stajni Mustang Klub Polska spotkali się w Garage 313, by omówić plany na nadchodzący sezon. Podkreślali, że pomimo epidemii i odwołania największych imprez motoryzacyjnych w całym kraju, nie tracą nadziei i planują organizację zlotu w naszym regionie jeszcze tego lata, oczywiście jeśli przepisy na to pozwolą.
Amerykanie przypomną sobie o mieszkańcach Rozprzy
Trwa projekt "Rozprzańska Karta 1926 badawczo, filmowo i teatralnie". Pomysł na akcję zrodził się z zainteresowania Polską Deklaracją o Przyjaźni i Podziwie dla Stanów Zjednoczonych – wyjątkową kartką urodzinową, ofiarowaną przez Polaków Stanom Zjednoczonym w 1926 roku, kiedy to Ameryka świętowała 150. rocznicę Deklaracji Niepodległości.
Zostawili go na stacji paliw. Amerykaninowi pomogli policjanci
Przyleciał do Polski na wycieczkę. Podczas postoju na stacji paliw, kiedy korzystał z toalety, jego autobus odjechał. Nie miał przy sobie telefonu, a dodatkowo nie był w stanie porozumieć się z pracownikami stacji. Amerykanin na lotnisko dotarł dzięki policjantom.
Bartłomiej Misiewicz w Maglu:
Amerykańscy żołnierze już w Polsce. W sobotę w Żaganiu sojusznicze wojska witali m.in. premier Beata Szydło i minister Antoni Macierewicz.
Kolejny piotrkowianin zadebiutował w narodowych barwach
Daniel Tarnawski, to kolejny piotrkowianin, który wystąpił w koszulce z orłem na piersi. Grający na pozycji liniowego defensywnego zawodnik Warsaw Eagles, zadebiutował w reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim podczas towarzyskiego meczu z Belgią. Polacy wygrali to spotkanie 27:20 (0:0, 13:7, 14:6, 0:7).

Amerykańska kawaleria przejechała przez Piotrków
W piątek (27 marca) żołnierze kawalerii armii amerykańskiej zatrzymali się na parkingu w Wólce Jagielczyńskiej (w powiecie tomaszowskim). Ma to związek z przejazdem przez Polskę kilku konwojów pododdziałów amerykańskich.
W piątek żołnierze kawalerii armii amerykańskiej wjadą do Piotrkowa Trybunalskiego. Ma to związek z przejazdem przez Polskę kilku konwojów pododdziałów amerykańskich.
W
Abraham Lincoln, Mc Donald’s, amerykański popcorn... Te i wiele innych amerykańskich akcentów pojawiło się we wtorek w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Zorganizowany został tam „Dzień amerykański”.
W najbliższy wtorek (26 marca) w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie zorganizowany zostanie „Dzień amerykański”.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat