Artykuły do tagu: Alkohol

Kompletnie pijany kierowca, zasnął przed przejazdem kolejowym
Nawet 2 lata pozbawienia wolności grożą 36-latkowi, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Był tak pijany, że zasnął w samochodzie przed przejazdem kolejowym. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Jak szybko pozbyć się alkoholu z organizmu?
Ludzki organizm potrzebuje znacznie więcej czasu na pozbycie się alkoholu niż na jego wchłonięcie. Wpływa na to szereg czynników, w tym ilość i rodzaj spożytego trunku. Czy istnieje złoty sposób na to, aby szybko wytrzeźwieć?
Piotrkowianie piją coraz więcej
Sprzedaż alkoholu w Piotrkowie znowu wzrosła. Według danych za miniony rok wartość sprzedanego alkoholu była w 2020 roku wyższa niż rok wcześniej, aż o blisko 14 milionów złotych. Łącznie w sklepach i lokalach gastronomicznych wpływy ze sprzedaży wyrobów nisko- i wysokoprocentowych wyniosły ponad 94 miliony złotych.
Znaleźli narkotyki w czasie kontroli drogowej
38-latek wpadł przy kontroli drogowej bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że kierował osobowym peugeotem bez aktualnych badań technicznych, mając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto był pod wpływem alkoholu i posiadał kilkadziesiąt gramów narkotyków.
Prezydent proponuje zwolnienie restauratorów z opłaty koncesyjnej
Lokale gastronomiczne w Piotrkowie będą zwolnione z jednej raty opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu. Taki projekt uchwały przygotował prezydent Krzysztof Chojniak, o czym poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Rynku Trybunalskim. Teraz nad dokumentem pochylą się miejscy radni.
Przymusowe leczenie alkoholika
Wyczerpałam już wszelkie możliwości, by nakłonić męża do leczenia. Jest alkoholikiem, a jego zachowanie pogarsza się. Staje się coraz bardziej agresywny, przepija niemalże całą pensję. Po alkoholu zaczyna być agresywny. Chciałabym jakoś zmusić go do leczenia, a nie wiem, jakie są możliwości, by to zrobić. Czy jako żona alkoholika mogę w jakiś sposób do tego doprowadzić? - pyta Alina
Kamil Durczok częściowo przyznał się do winy (GALERIA)
Przed piotrkowskim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces Kamila Durczoka, który 26 lipca 2019 roku spowodował po pijanemu wypadek na budowanej autostradzie A1. Miał wtedy 2,6 promila.
Sprawowali opiekę nad dziećmi pod wpływem alkoholu. Usłyszeli zarzuty
Piotrkowska prokuratura przedstawiła Monice P. i Michałowi K. zarzuty sprawowania w stanie nietrzeźwości opieki nad czwórką dzieci oraz znęcania się nad nimi, po tym jak doszło do śmierci trzytygodniowego niemowlęcia.
Kolejna kolizja w Piotrkowie. Sprawca po użyciu alkoholu
Trzy samochody osobowe uczestniczyły w zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w piątek ok. 10:00 na Armii Krajowej w Piotrkowie. Nikomu nic się nie stało.
Zuchwała kradzież i zatrzymanie po niespełna 15 minutach
Tyle czasu potrzebowali policjanci, by zatrzymać 22-latka, który w niedzielne popołudnie, 22 listopada, ukradł ze sklepu dwie butelki wódki po czym wsiadł w swojego golfa i odjechał. Kwadrans później upojonego alkoholem mężczyznę zatrzymali mundurowi z Zelowa. Alkomat wskazał po badaniu półtora promila.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat