Artykuły do tagu: Alimenty

Ilu alimenciarzy w Piotrkowie i na ile są zadłużeni?
Czy niesolidni alimenciarze będą wsadzani do więzień? Zgodnie z projektem nowelizacji kodeksu karnego osobie, której dług alimentacyjny przekroczy sumę trzech należnych świadczeń okresowych - najczęściej miesięcznych - będzie groziła grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara do roku pozbawienia wolności.
Niepłacenie na dzieci najbardziej rozpowszechnione w woj. łódzkim
Z danych przekazywanych przez samorządy do Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor wynika, że najwięcej swoim dzieciom winni są mieszkańcy łódzkiego. Kwota długów z niezapłaconych alimentów, które musiało wziąć na swoje barki państwo, narosła tu już do 1 miliarda złotych.
51-letni piotrkowianin jest winien swoim dzieciom prawie 133 tysiące złotych!
Długi alimentacyjne mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego sięgają ponad 5 mln zł – tak wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
Długi alimentacyjne łódzkiego rosną jak szalone
Jak wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor największa liczba osób z zaległymi alimentami mieszka w województwie łódzkim – aż 23,6 tys. Statystycznie rzecz ujmując, w woj. łódzkim jest też najwięcej dłużników alimentacyjnych na 1000 mieszkańców. Wartość zadłużenia z tytułu niezapłaconych alimentów w naszym województwie wynosi prawie 857 mln zł, co stanowi ponad 15% całkowitej wartości długów alimentacyjnych w Polsce.
28.08.2015 05:30
Płacicie alimenty?
Najwięcej dłużników alimentacyjnych mieszka w województwie śląskim, mazowieckim i łódzkim. Niechlubny rekordzista ma dług alimentacyjny przekraczający 360 tysięcy złotych.
Dzięki rejestrom dłużników gminy łódzkiego poprawią ściągalność alimentów
W województwie łódzkim jest już ponad 14 tys. dłużników alimentacyjnych. W skali całego kraju największa liczba osób z zaległymi alimentami mieszka na Mazowszu - ponad 18 tys. osób. Drugie pod tym względem jest województwo śląskie - powyżej 15 tys. osób, a trzecie to właśnie województwo łódzkie. Takie dane przekazuje BIG InfoMonitor.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat