Artykuły do tagu: Alergia

Ozonowanie dla alergików – czy jest skuteczne?
Skutki nieleczonej alergii mogą być bardzo poważne i prowadzić do wielu przewlekłych chorób, szczególnie tych związanych z układem oddechowym. Niestety, w przypadku wielu alergii najczęściej wprowadza się wyłącznie leczenie objawowe, a najlepszym sposobem na uniknięcie dolegliwości jest po prostu eliminacja alergenów z otoczenia. Metodą, która może być pomocna w tej walce, jest ozonowanie.
Wakacje mało przyjazne dla alergików
Lekarze przyznają, że lato nieszczególnie sprzyja uczulonym w odpoczynku poza domem. Z alergią lepiej unikać gór, ze względu na duże pylenie chwastów. Można jednak wybrać się nad morze. Alergicy, wyjeżdżając na urlop, muszą odpowiednio się spakować.
Alergicy, miejcie się na baczności!
Pogoda coraz ładniejsza, za to alergikom żyje się coraz gorzej.
Alergia pokarmowa? Jeśli przygotowujesz posiłki dla małego alergika, powinnaś o tym wiedzieć
Jeśli Ty, Twoje dziecko, ktoś z Twojej rodziny lub jakakolwiek inna osoba, dla której zdarza Ci się gotować ma alergię pokarmową, pojawienie się tego faktu z pewnością wywróciło Twój kulinarny świat do góry nogami. Zwłaszcza w przypadku dzieci z alergią, gotowanie nabiera zupełnie innego wymiaru. Jednak warto w tym całym zawirowaniu pamiętać, że alergicy żyją dłużej, między innymi dlatego, że bardziej dbają o swoje zdrowie i swoją codzienną dietę. Poza tym stosując się do kilku podstawowych zasad oraz dysponując odpowiednim sprzętem, specjalne gotowanie wcale nie musi być trudne.
Przeziębienie czy alergia?
Jesienią często dopadają nas nieżyt nosa, drapanie w gardle, zapalenie krtani, napady kichania, duszności, kaszel - myślimy przeziębienie – a tymczasem to może być alergia na grzyby, o czym wielu z nas po prostu nie wie. Najgorsze jednak jest to, że w czasie jesiennej niedyspozycji zażywamy antybiotyki, które w przypadku alergii nie leczą, a wręcz mogą szkodzić.
Poważny pożar wybuchł dziś w nocy w Tomaszowie Mazowieckim. Dziesięć jednostek straży pożarnej gasiło Galerią Arkady na placu Kościuszki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat