Artykuły do tagu: AeroklubZiemiPiotrkowskiej

Święto Lotnictwa Polskiego uczcili także w Piotrkowie
Dzień lotników cywilnych i wojskowych oraz osób związanych z przemysłem lotniczym obchodzony jest w rocznicę zwycięstwa kpt. pilota Franciszka Żwirki oraz inż. pilota Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach samolotowych Challenge 1932. Z tej okazji na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której odegrano Hymn Lotników Polskich i przypomniano postać patrona, gen. Stanisława Karpińskiego.
FLY FEST już w ten weekend!
Już po raz czwarty spotkamy się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W programie dużo samolotów w powietrzu i na ziemi oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy na największy lotniczy piknik w centralnej Polsce.
Mimo protestów, wiatrak elektrowni stanął
Sobotnie protesty na piotrkowskim lotnisku zdały się na nic. W nocy stanął wiatrak elektrowni, który według dyrektora Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, będzie zagrażać bezpieczeństwu lotów.
Latał w Piotrkowie, wylądował Dreamlinerem
Boeing 787 za sterami którego siedział kapitan Jerzy Makula wylądował w Warszawie.
Pierwszy Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT dotknął pasa Lotniska Chopina w czwartkowe przedpołudnie. Pilot tego samolotu związany jest z Piotrkowem.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat