Artykuły do tagu: Adamczyk

Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości
W muzeum w Piotrkowie w środę odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”. Wykładu prof. Arkadiusza Adamczyka wysłuchała młodzież piotrkowskich szkół średnich.
Dlaczego Piotrków zagrał w „Listach do M. 3”?
Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu „Listy do M. 3”, którego część akcji rozgrywa się w Piotrkowie. Co sprawiło, że nasze miasto zagrało w kontynuacji zwariowanych przygód Mikołaja Mela? – o to zapytaliśmy scenarzystę filmu Mariusza Kuczewskiego.
Samorządy bez asystentów i doradców
Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie i marszałkowie województw stracą asystentów i doradców.
01.05.2017 09:27
Lewica świętuje 1 Maja
Tradycyjnie jak co roku działacze lewicy w tym SLD złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą przedwojennego prezydenta Piotrkowa Kazimierza Szmidta. Później wezmą udział w manifestacji i pochodzie w Łodzi.
Kolejny odcinek „gierkówki” do remontu
Do września ma być ogłoszony przetarg na modernizację odcinka „gierkówki” z Piotrkowa do Częstochowy. Zapowiedział to wczoraj wieczorem w telewizji publicznej Andrzej Adamczyk, minister Infrastruktury i Budownictwa.
Piotrkowianka najpiękniejszą studentką świata?
W ubiegłym roku dotarła do finału Miss Polski, a za niewiele ponad miesiąc weźmie udział w wyborach Miss Świata Studentek. Nazywa się Aleksandra Adamczyk i jest absolwentką II liceum ogólnokształcącego w Piotrkowie.
Przewroty antyparlamentarne – tradycja i współczesność
„Przewroty antyparlamentarne – tradycja i współczesność” to nazwa konferencji naukowej jaka odbywa się w piotrkowskim Muzeum. Wśród wykładowców są naukowcy z wielu uczelni w całej Polsce.
Złożyli wiązankę i pojechali na demonstrację do Warszawy
Grupa działaczy SLD z Piotrkowa, powiatu piotrkowskiego i Bełchatowa pojechała na demonstrację pierwszomajową do stolicy. Wcześniej złożyli wiązankę kwiatów przez tablicą upamiętniającą Kazimierza Szmidta, przedwojennego prezydenta Piotrkowa.
 Profesor z piotrkowskiej uczelni w Zespole Ekspertów ds. TK
Prof. UJK dr hab. Arkadiusz Adamczyk znalazł się w gronie 15 ekspertów w Zespole do spraw problematyki Trybunału Konstytucyjnego. Pierwsze spotkanie tego grona odbyło się 31 marca w Sejmie.
Profesor Adamczyk nadal w grze o fotel wojewody
Wkrótce poznamy nowego wojewodę łódzkiego. Decyzję w sprawie wyboru podejmie premier Beata Szydło w porozumieniu z Mariuszem Błaszczakiem, ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat