Artykuły do tagu: 800lat

Nagroda dla projekcji „800 lat Piotrkowa”
Piotrków otrzymał nagrodę na Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych „FilmAT”. Wyróżniono projekcję „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie”. Nagrodę przyznał i wręczył Zbigniew Żmudzki, laureat Oscara.
Żywy napis w Rynku Trybunalskim
Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli w środę żywy napis „800 LAT” podczas happeningu zorganizowanego w Rynku Trybunalskim.
Finał projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”
Bożena Gęgotek i Czesław Kuźniak zostali laureatami konkursu, który odbył się w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy”, organizowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ich prace – fotograficzna i plastyczna – przedstawiające zabytki Piotrkowa zdobyły największe uznanie wśród jurorów. Uroczysty finał i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 16 października w siedzibie OEA.
Burzliwa dyskusja o obchodach 800-lecia Piotrkowa
Za nami nadzwyczajna sesja Rady Miasta, zwołana na wniosek sześciu opozycyjnych radnych. Rozmawiano przede wszystkim o niezadowalającej - zdaniem radnych - organizacji obchodów 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego i poziomie imprez im towarzyszących; zaproponowano także zwołanie uroczystej sesji, odprawienie mszy dziękczynnej, historyczny pochód ulicami miasta, wybicie pamiątkowej monety, odsłonięcie tablicy na 800-lecie czy wydanie naukowych publikacji. Pomysłu nie udało się przegłosować.
Przed nami ostatnia część mappingu
Zaprezentowano już trzy części trójwymiarowego widowiska przedstawiającego dzieje Piotrkowa Trybunalskiego. W sobotę, 30 września, premiera czwartej, ostatniej części prezentacji "800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie".
800 gołębi na 800-lecie Piotrkowa
Punktualnie o 11:00 w niedzielę 13 sierpnia w niebo wzleciało 800 gołębi wypuszczonych podczas imprezy zorganizowanej w Rynku Trybunalskim. Oczywiście było to związane z obchodami 800-lecia Piotrkowa.
Myśliwska zupa gulaszowa na Rynku Trybunalskim
Msza hubertowska, koncert muzyki myśliwskiej i myśliwska zupa gulaszowa – tak świętują myśliwi z okręgu piotrkowskiego. "Myśliwska Impreza Kulturalna" jest jednym z elementów obchodów 800-lecia miasta, do których przyłączył się Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Piotrkowie.
Piotrkowianie, którym się udało...
Obchody 800-lecia Piotrkowa spowodowały, że warto przypomnieć osoby, które pochodzą z trybunalskiego grodu. Okazuje się, że w ostatnim czasie wielu piotrkowian dało się poznać z bardzo dobrej strony nie tylko mieszkańcom kraju. Niektórzy robią bowiem również kariery za granicą.
Spacer szlakiem 800-lecia
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie wspólnie z Piotrkowskim Bractwem Akademickim i filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego organizują spacer szlakiem 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. Odbędzie się on w najbliższą sobotę. Start o godzinie 15:00 spod Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Zamurowej 11.
Po ścieżkach natury wędruję i kolorowe obrazki maluję
31 maja w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie podsumowany zostanie konkurs plastyczny "Po ścieżkach natury wędruję i kolorowe obrazki maluję". To wydarzenie połączone zostanie z obchodami Dnia Dziecka dla sprawnych inaczej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat