Artykuły do tagu: 800-lecie

800-lecie – rocznica, która łączy Piotrków z Opolem
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „Piotrków Trybunalski i Opole – 800 lat – rocznica, która łączy".
Podążają śladami przodków
W środę w szkole podstawowej nr 12 w Piotrkowie odbyło się uroczyste podsumowanie działań związanych z obchodami jubileuszu 800-lecia miasta.
Trwa konkurs
Powoli dobiega końca dwunasta edycja konkursu teatralno-historycznego "Sceny z 800-lecia" w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Przez cały rok Piotrków był zaczytany
Z okazji obchodów 800-lecia miasta uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 prowadzili akcję „Zaczytany Piotrków". Młodzież przez cały rok uczestniczyła w wielu spacerach po naszym mieście i promowała czytelnictwo.
Rockowy piątek w Piotrkowie
Najpierw pokaz filmu "Jarocin, po co wolność", potem koncerty trzech piotrkowskich zespołów rockowych i impreza w klubie Sejf - tak można było spędzić piątkowy wieczór i noc w naszym mieście.
Piknik NATO w Piotrkowie
Kolejne wydarzenie uświetni jubileusz 800-lecia. W Piotrkowie Trybunalskim zorganizowany zostanie piknik NATO. Żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego do naszego miasta przyjadą 28 marca.
Film i koncerty na 800-lecie miasta
Pokaz filmu "Jarocin po co wolność" i koncerty trzech piotrkowskich zespołów - tak zapowiada się kolejna odsłona obchodów 800-lecia miasta.
Nadali nazwę nowemu osiedlu
Radni Piotrkowa podczas środowej sesji podjęli decyzję o nadaniu nazwy „Osiedla 800-lecia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego” dla os. mieszkaniowego wielorodzinnego obejmującego obszar ograniczony ulicami: od północy ul. Wierzejską, od wschodu projektowaną drogą, od południa ul. Broniewskiego.
W Piotrkowie zagrają Zakopower i IRA. Kto jeszcze?
O marcowym koncercie węgierskiej Omegi i Michała Szpaka już wszyscy wiedzą. Ale to nie jedyni artyści, którzy w 2017 roku zagrają dla piotrkowian.
Pierwsza wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”
Wystawę „Tkanina. Dywan. Obiekt” Jolanty Rudzkiej-Habisiak oraz jej absolwentów i studentów będzie można wkrótce oglądać w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat