Artykuły do tagu: życie

Uratujmy wspólnie Wiktorka
- Bez jak najszybszej operacji, Wiktorka czeka tylko śmierć! - mówią zrozpaczeni rodzice 1,5 rocznego Wiktorka, który od urodzenia cierpi na wrodzoną wadę serca. Wspomniana operacja kosztuje 9 mln złotych, które rodzina stara się uzbierać za pomocą portalu siepomaga.pl. Jak podkreślają rodzice tylko masowe udostępnianie zbiórki może uratować ich synka.
Demografka: dzisiejsi 20-30-latkowie będą dożywać setki. Jakość ich życia zależy także od nich
Średni czas życia się wydłuża, a ludność Polski będzie się starzeć. Warto, by młodzi ludzie uświadomili sobie, że w ich pokoleniu dożywanie 100 lat nie będzie taką rzadkością. A to, jak życie po 70. będzie wyglądało, zależy m.in. od ich dzisiejszych decyzji - mówi demografka prof. Irena E. Kotowska.
Policjanci uratowali życie 30-latka
Funkcjonariusze z powiatu opoczyńskiego nie dopuścili do próby samobójczej. We wtorek (3 marca) policyjny patrol został pilnie skierowany  w rejon pustostanów w Drzewicy, gdzie według zgłoszenia na dachu jednego z opuszczonych budynków miał stać mężczyzna. Istniało duże prawdopodobieństwo, że 30-latek chce targnąć się na swoje życie.
Piotrkowscy policjanci uratowali kierowcę tira
Niepokojące manewry kierującego pojazdem ciężarowym wzbudziły podejrzenia policjantów z Piotrkowa, którzy patrolowali ul. Sulejowską. Okazało się, że mężczyzna miał udar i potrzebował natychmiastowej pomocy.
Numer 112 może uratować życie
Numer 112 może uratować życie - powiedział w czwartek 30 stycznia w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się w Centrum Powiadamiana Ratunkowego z sześcioletnim Rafałem z Rybnika, który zadzwonił pod numer alarmowy, gdy jego mama straciła przytomność. - Wykorzystując ten numer, najprawdopodobniej uratował życie swojej mamie. Rafał, naprawdę, ogromna przytomność umysłu, bardzo dzielny chłopiec, bardzo mądry, i cieszę się, że tak się stało – podkreślił szef rządu.
Defibrylatory już zamontowane
9 przenośnych defibrylatorów pojawiło się przy miejskich placówkach w Piotrkowie Trybunalskim.
Zmierz ciśnienie i poziom cukru podczas zakupów
Każdy, kto we wtorek i w piątek będzie robił zakupy w pobliżu piotrkowskiej hali targowej może zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru w namiocie ustawionym w ramach akcji Twoje serce twoim życiem przez przedstawiciel piotrkowskiego Starostwa Powiatowego i piotrkowskiej "Krwinki".
Łódź - nowe perspektywy, świetne miejsce do życia
Łódź właśnie przechodzi swój renesans. Kiedyś miasto kojarzyło się wyłącznie z przemysłem - w dodatku tym związanym ze szwalniami i handlem odzieżą. Do miasta przyjeżdżało się raczej na chwilę, ponieważ połączenie autostrad było na tyle komfortowe, że nikt nie myślał, aby zostać tu na dłużej. Brakowało też dobrze rozreklamowanych szkół wyższych, klinik medycznych, jak i firm z zagranicznym kapitałem. Młodzi ludzie nie myśleli zupełnie, żeby wybrać to miasto na swój cel i nowy dom. Obecnie wszystko to się zmieniło. Łódź się rozrasta, nowe inwestycje, remonty, znane marki i świetne propozycje pracy. To spowodowało, że i rynek nieruchomości ruszył z miejsca, oferując osiedla, na których warto żyć. Deweloperzy stawiają na nowe inwestycje, ale i rewitalizują stare kamienice, nadając im nowe życie. Rozrastają się oazy pod miastem, niczym siła miastotwórcza. Rewelacyjny dojazd, piękno Łodzi i rozwój - to przekonuje do wybrania tego miejsca na dom! Sprawdźmy, gdzie w szczególności?
Jak cieszyć się życiem i nie martwić porażkami?
Cytując Antoniego Słonimskiego: "Człowiek może się rozpić, ponieważ uważa się za bankruta, a potem zbankrutować jeszcze doszczętniej, ponieważ pije." Ta życiowa prawda pokazuje, jak ważne jest podejście do porażek. 
Nie chcielibyśmy przecież stoczyć się na dno tylko dlatego, że popełniliśmy błąd lub z przyczyn całkiem od nas niezależnych ponieśliśmy klęskę.
Uczniowie z województwa łódzkiego pochwalą się wiedzą o rtm. Pileckim
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat