Artykuły do tagu: świętaBożegoNarodzenia

Piotrkowskie sklepy też wycofują się ze sprzedaży żywych karpi
W tym roku przed świętami Bożego Narodzenia w Piotrkowie nie kupimy żywego karpia w Biedronce czy Lidlu. Sieci sklepów wydały już oficjalne oświadczenie na ten temat i wycofały się ze sprzedaży. Taką decyzję popierają również przedstawiciele piotrkowskiego oddziału "Viva. Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt", którzy mają nadzieję, że to dopiero początek i w przyszłości w żadnym sklepie nie zobaczymy żywych ryb w basenach.
Bernardyńskie szopki już prawie gotowe
Piotrkowskie szopki znajdujące się w klasztorze ojców Bernardynów są już prawie gotowe na święta. Mieszkańcy po pasterce będą mogli podziwiać efekty prac zakonników, którzy jak co roku poprosili o pomoc kolejarzy. Do działań tradycyjnie włączyli się ich przedstawiciele - panowie Mirosław Kurdasiński i Włodzimierz Popławski.
Święta, święta i po świętach. A co z żywnością?
Polacy wyrzucają 4 mln ton jedzenia rocznie. Problem widoczny jest zwłaszcza po świętach, kiedy okazuje się, że kupiliśmy za dużo żywności.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat