Artykuły do tagu: Życie

Defibrylatory już zamontowane
9 przenośnych defibrylatorów pojawiło się przy miejskich placówkach w Piotrkowie Trybunalskim.
Zmierz ciśnienie i poziom cukru podczas zakupów
Każdy, kto we wtorek i w piątek będzie robił zakupy w pobliżu piotrkowskiej hali targowej może zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru w namiocie ustawionym w ramach akcji Twoje serce twoim życiem przez przedstawiciel piotrkowskiego Starostwa Powiatowego i piotrkowskiej "Krwinki".
Łódź - nowe perspektywy, świetne miejsce do życia
Łódź właśnie przechodzi swój renesans. Kiedyś miasto kojarzyło się wyłącznie z przemysłem - w dodatku tym związanym ze szwalniami i handlem odzieżą. Do miasta przyjeżdżało się raczej na chwilę, ponieważ połączenie autostrad było na tyle komfortowe, że nikt nie myślał, aby zostać tu na dłużej. Brakowało też dobrze rozreklamowanych szkół wyższych, klinik medycznych, jak i firm z zagranicznym kapitałem. Młodzi ludzie nie myśleli zupełnie, żeby wybrać to miasto na swój cel i nowy dom. Obecnie wszystko to się zmieniło. Łódź się rozrasta, nowe inwestycje, remonty, znane marki i świetne propozycje pracy. To spowodowało, że i rynek nieruchomości ruszył z miejsca, oferując osiedla, na których warto żyć. Deweloperzy stawiają na nowe inwestycje, ale i rewitalizują stare kamienice, nadając im nowe życie. Rozrastają się oazy pod miastem, niczym siła miastotwórcza. Rewelacyjny dojazd, piękno Łodzi i rozwój - to przekonuje do wybrania tego miejsca na dom! Sprawdźmy, gdzie w szczególności?
Jak cieszyć się życiem i nie martwić porażkami?
Cytując Antoniego Słonimskiego: "Człowiek może się rozpić, ponieważ uważa się za bankruta, a potem zbankrutować jeszcze doszczętniej, ponieważ pije." Ta życiowa prawda pokazuje, jak ważne jest podejście do porażek. 
Nie chcielibyśmy przecież stoczyć się na dno tylko dlatego, że popełniliśmy błąd lub z przyczyn całkiem od nas niezależnych ponieśliśmy klęskę.
Uczniowie z województwa łódzkiego pochwalą się wiedzą o rtm. Pileckim
Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.
Kilka dni temu ruszyła kampania społeczna "Kierujesz życiem", zaaranżowana przez sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nowy spot ma zwrócić uwagę przede wszystkim na młodych kierowców.
Ilu piotrkowian gotowych ratować czyjeś życie?
Niemal 1800 mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego znajduje się w banku dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych Poltransplant. Sześciu piotrkowian podarowało już swoje komórki, by ratować inne życie.
Była Katarzyna, jest Krzysztof
Kaśka nigdy nie zachowywała się, jak typowa dziewczynka. W dzień swoich urodzin nie zakładała sukienki, ale krawat. Kiedy zrozumiała, że tak naprawdę jest facetem, rozpoczęła długą walkę o swoją tożsamość. Dziś w dowodzie ma napisane Krzysztof.
„Onkolaski” wyruszają w OnkoRejs
W rejs wyruszy 29 kobiet i mężczyzn w różnym wieku oraz z wielu miejsc w naszym kraju ze zdiagnozowanymi nowotworami, innymi chorobami onkologicznymi oraz stwardnieniem rozsianym. Projekt OnkoRejs – Wybieram Życie realizowany jest po raz trzeci. Popłyną na trasie Gdynia – Kłajpeda – Gdynia, żaglowcem Zawisza Czarny II, należącym do Związku Harcerstwa Polskiego.
14-latka uratowała życie dziadkowi
14-latka instruowana przez dyspozytorkę pogotowia uratowała życie swojemu dziadkowi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat