Artykuły do tagu: ŻołnierzeWyklęci

Piotrków uczcił pamięć Żołnierzy Wyklętych
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w niedzielę 3 marca w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrkowianie oddali hołd Żołnierzom Wyklętym
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w V Piotrkowskim Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który w piątkowe popołudnie przeszedł ulicami Piotrkowa.
Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Piotrkowie Trybunalski odbędą się z tej okazji koncert, msza święta i Bieg Tropem Wilczym. Główne uroczystości zaplanowano na 3 marca.
3 marca pobiegną Wilczym Tropem
Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim 3 marca 2019 r. Cel imprezy to upamiętnienie tzw. żołnierzy wyklętych.
„Drogi Niepodległości...” również w Sulejowie
Koncert "Drogi Niepodległości - Żołnierze Wyklęci" to kolejne wydarzenie w Sulejowie związane z upamiętnieniem bohaterów podziemnego państwa antykomunistycznego i niepodległościowego.
Oddali hołd żołnierzom wyklętym
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się 4 marca w Piotrkowie. Po uroczystej mszy świętej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą bojowników o wolność. Następnie kilkuset piotrkowian wystartowało w Biegu Tropem Wilczym.
Żołnierze wyklęci w WCK - Narodowy Dzień Pamięci w Wolborzu
Spektakl poetycko-muzyczny poświęcony żołnierzom wyklętym publiczność zobaczyła w Wolborskim Centrum Kultury w przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Znów pobiegną Wilczym Tropem
Po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. W naszym mieście – podobnie jak w całej Polsce – impreza upamiętniająca żołnierzy wyklętych odbędzie się 4 marca.
Nieodkryty grób Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie?
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niewykluczone, że w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się nieodkryte miejsce pochówku ofiar Urzędu Bezpieczeństwa - być może Żołnierzy Wyklętych. Poinformował nas o tym prezes piotrkowskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz' 15 Piotr Radziszewski, który kontaktował się w tej sprawie również z pracownikami Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej.
Droga krzyżowa, marsz, koncerty – wszystko ku pamięci „wyklętych”
Od 6 lat 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzorem lat poprzednich również w Piotrkowie odbędą się społeczne obchody, na które składać się będzie cykl wydarzeń organizowanych przez piotrkowskie środowiska patriotyczne.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat