Artykuły do tagu: Żarnowica

Samochód doszczętnie spłonął w Żarnowicy
Zgłoszenie o płonącym samochodzie na parkingu w Żarnowicy otrzymała w poniedziałkowy poranek piotrkowska komenda PSP. Na miejsce natychmiast zadysponowano jeden zastęp strażaków z Piotrkowa oraz dwa zastępy ochotników - z Żarnowicy i Wolborza.
12.10.2020 13:35
200 lat, panie Henryku!
Henryk Zieliński, rodowity mieszkaniec Żarnowicy w gminie Wolbórz, skończył 100 lat. 12 października jubilata odwiedził burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.
Podpalacz z Żarnowicy trafi za kratki
43-latek, który niespełna 4 miesiące temu podpalił las w Żarnowicy w gminie Wolbórz spędzi najbliższe lata w więzieniu. Odpowiadał nie tylko za podpalenie, ale również za znieważenie policjanta.
Przy drodze na Żarnowicę stanął nowy krzyż
Wspólnota Gruntowo-Leśna w Wolborzu odnowiła pamiątkowy krzyż. Krzyż przy drodze na Żarnowicę, przy kompleksie logistycznym DINO, stoi od wieków. Tradycją w przeszłości było stawianie krzyży przy wszystkich drogach, by wybierający się w podróż mogli pomodlić się o powodzenie i bezpieczeństwo w podróży.
Podpalacz lasu namierzony przez drona
W poniedziałek po południu Piotrkowskie Nadleśnictwo otrzymało informację o pożarze w leśnictwie Żarnowica. Dym pojawił się przy drodze prowadzącej do miejscowości Golesze Duże.
Mieszkańcy niewielkiej wsi Żarnowica Mała w gminie Wolbórz nie godzą się na budowę chlewni na 6 tysięcy świń. Jedna chlewnia w Żarnowicy już funkcjonuje. - To i tak o jedną za dużo – mówią.
Porzucił auto, uciekał pieszo. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę
Policjanci z Wolborza zatrzymali 26-latka, który kierował samochodem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Chłopak porzucił auto i zaczął uciekać przed mundurowymi pieszo.
08.04.2016 14:30
Posadzili las
Niemal 70 uczniów Gimnazjum nr 4 z Piotrkowa, posadziło las w okolicy miejscowości Żarnowica. W sumie zasadzono ponad 5 tysięcy sadzonek sosny.
Wolbórz: Burmistrz nie zgadza się na chlewnię
Burmistrz Wolborza zdecydowała, że chlewni w Żarnowicy nie będzie. Elżbieta Ościk stanęła po stronie mieszkańców i odmówiła określenia środowiskowych uwarunkowań dla budowy chlewni na lochy wraz z niezbędną infrastrukturą.
Świński kłopot w Żarnowicy
Nie chodzi nawet o sam smród. Niech właściciel chlewni sprząta padłe świnie i nie zanieczyszcza środowiska. Kilkudziesięciu mieszkańców Żarnowicy w gminie Wolbórz protestuje przeciwko rozbudowie chlewni przez lokalnego przedsiębiorcę.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat