Artykuły do tagu: Święto

Flaga narodowa zostanie wciągnięta na maszt Zamku Królewskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
W tym roku wcześniej odwiedzaliśmy groby
Ładna pogoda i korzystny układ w kalendarzu spowodowały, że w tym roku na cmentarze udaliśmy się wcześniej. Już w sobotę w Piotrkowie można było spotkać tysiące osób odwiedzających groby bliskich. Dziś ruch również jest duży, choć z dojazdem – szczególnie w godzinach rannych – nie było problemu.
Atrakcje dla najmłodszych piotrkowian przygotowały dziś Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Busola.
Sprzęt sportowy i słodycze przekazał pensjonariuszom Domu Dziecka w Sulejowie przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.
Piotrkowskie obchody 3 maja
Tłumy Piotrkowian zebrało się na obchodach 219 rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 maja. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w Amfiteatrze Miejskim.
Mimo niesprzyjającej pogody ponad sto osób przeszło w sobotę ulicami Piotrkowa w tradycyjnym pochodzie pierwszomajowym.
4 grudnia to dla górników, a także odlewników dzień szczególny. Okazuje się jednak, że pracownicy piotrkowskiej PIOMY dzisiaj będą pracować normalnie. Dopiero po południu odbędą się okolicznościowe uroczystości.
Folk rozbrzmiewał w Amfiteatrze Miejskim
Weekend zdominowały uroczystości związane z obchodami przez piotrkowską parafię prawosławną 230-lecia istnienia, oraz 160-lecia istnienia cerkwi. Z tej okazji wczoraj w Amfiteatrze Miejskim odbyły się m.in. koncerty zespołów folkowych.
01.05.2008 18:54
Kto wywiesi flagę?
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jedno z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju. 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, m.in. dlatego, że wiedza na temat tego święta nie jest rozpowszechniona.-Sądziłam, że flagi są wywieszane ze względu na rocznicę uchwalenia Konstytucji- mówi Urszula Babis, mieszkanka Piotrkowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat